İBB ŞEHİR TİYATROLARI SALONDAN YAYIN’DA 11 – 14 ŞUBAT PROGRAMI

345

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere Online olarak ulaştırmaya devam ediyor. Sanatseverleri, çocuklar için özel programlar, hazırlıkları devam eden oyunların provaları, İstanbul’un kültür sanat hayatına yön veren usta isimlerle söyleşiler, uzun süre kapalı gişe sahnelenmiş oyunların tekrar gösterimleri gibi pek çok etkinlik bekliyor.

İBB Şehir Tiyatroları’nın bu hafta kurumsal sosyal medya hesaplarından sanatseverlerle buluşturacağı söyleşi, okuma provası ve oyun gösterimi programları şöyle:

11 Şubat Perşembe günü 20.00’de Ustalarla Söyleşi programının ilk konuğu oyuncu ve yönetmen Engin Gürmen olacak.

12 Şubat Cuma günü 20.00’de Çat Kapı Prova’da hazırlıkları devam eden “İfigenya” adlı oyununun okuma provası yayınlanıyor.

13 Şubat Cumartesi günü 11.00’de Çocuk Saati’nde birçok farklı etkinlik çocukları bekliyor. Profesör Malumatfuruş’la Denenmemiş Deneyler, Karagöz Hacivat, Kukla Yapımı ve Hikâye Zamanı programları çocuklarla buluşacak.

13 Şubat Cumartesi günü 19.00’da,“Sahnenin Gizli Kahramanları” isimli söyleşi dizisinin yeni konuğu Sahne Makinisti Sefa Demir olacak.

14 Şubat Pazar günü 15.00’te Geç Kalanlar isimli oyun seyirciyle buluşacak.

GEÇ KALANLAR

Zamanın geri alınamayışı ile belki ilk kez o gece bu kadar acı biçimde yüzleşen bir çiftin hikâyesini, pişmanlıkları, yaşayamadıkları, söyleyemedikleri üzerinden anlatan oyun, izleyiciyi geç kalmış bir yüzleşmeyle karşı karşıya getiriyor. Pervin Ünalp’ın yazıp Nihat Alpteki’nin yönettiği oyunda; Defne Gürmen, Elçin Atamgüç, Vildan Gürelman, Zafer Kırşan rol alıyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz