I.METROPOLİS TİYATRO FESTİVALİ

125

İzmir’in Torbalı ilçesinde, tarihi 5000 sene öncesine dayanan “Ana Tanrıça Kenti” Metropolis’te bir festival hayat buluyor. Yaklaşık 4000 kişi kapasiteli Antik Tiyatroda açılışı yapılacak olan I. Metropolis Tiyatro Festivali, Torbalı Belediyesi’nin ev sahipliğinde 27 – 31 Mayıs 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği ile Tiyatro Ofisi’nin işbirliğiyle düzenlenen festival Mayıs ayında gerçekleştirilecek. “Tiyatro festivalleri o kentlerin sanat fuarlarıdır. Bir kente yapılan sanat göçüdür… Yerel yönetimler bu festivalleri yaparak hem kendi kentine sanat hizmeti sunmuş olur hem de başka kentlerin sanat bileşenlerini o kentle buluşturmuş olurlar ki bu kitap fuarı, tarım fuarı yapmak kadar gereklidir,” düşüncesiyle hayata geçecek festival beş gün sürecek.

Torbalı Belediyesi Kültür Müdürü Serkan Tekin’in sanatsal öngörüsünün, Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’un sanata olan desteği ile birleşeceği festivalin koordinatörlüğünü ise tiyatro dünyasına kazandırdığı festivaller ile bilinen Metin Güler yapacak. Festivalle ilgili detaylar Şubat ayında kamuoyuyla paylaşılacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz