Uluslararası medya kuruluşu SPI International bünyesinde yayın yapan FilmBoxArthouse, 7. Sanat sinemanın unutulmaz eserlerini, efsane isimleri ve kült yapımları ekranlarımıza getirmeye devam ediyor.

Hint sinemasının büyülü ortamı, Şubat ayında FilmBoxArthouse ekranlarında evlerimizi saracak.

Uzaktaki Gök Gürültüsü (DistantThunder) – 19 Şubat Cuma – Saat 21:20

19 Şubat gecesi FilmBoxArthouse ekranlarında, savaş esintilerinin hissedildiği 1940’larda Hindistan köylerine gideceğiz. 1943 yılında geçen öyküde, Gangacharan bir köyün yeni Brahma rahibidir ve dini törenler düzenlemenin yanı sıra, öğretmenlik ve salgınları önlemek gibi görevleri de vardır. Ancak, köyün üzerinden sıkça geçen uçakların sesi, yaklaşan savaşın habercisidir ve büyük bir kıtlık kapıdadır.

Büyük Şehir (The Big City) – 24 Şubat Çarşamba – Saat 14:10

FilmBoxArthouse ekranlarında 1940’ların köy hayatı ile başlayan Hindistan gezimiz, bizleri 24 Şubat Çarşamba öğleden sonrası 1960’ların Kalküta’sına götürüyor. Kahramanımız Bhambal, eşi Arati’ye, anne-babasına ve iki çocuğuna bakmaktadır. Ancak paraya sıkışmışlardır ve bu yüzden Arati’nin de çalışması gerekmektedir.

FilmboxArthouse yayınlarına, seçkin TV platformlarıKabloTV Kanal 344 ve Vodafone TV Kanal 56 üzerinden ulaşılabiliyor. FilmboxArthouse içeriklerine ayrıca, FilmBoxwebsitesi veFilmBox + uygulaması kullanılarak bilgisayar, tablet ve mobil telefon ekranlarından da ulaşılabiliyor.

SPI International Hakkında:

SPI International, 6 kıtada 42 televizyon kanalı ve dijital servisleriyle faaliyet gösteren 90 milyon aboneye sahip global bir medya şirketidir. SPI aynı zamanda dünya genelinde 4K/Ultra HD içeriğin de en büyük toplayıcılarından biri konumunda yer almaktadır. Dünya çapında 700’den fazla operatörle iş birliği bulunan SPI, gelişmiş teknolojisi sayesinde internete bağlanabilen herhangi bir cihaz ile büyük global medya sağlayıcılar ve yerel OTT sağlayıcılar üzerinden abonelerine 4K/UHD programları da dahil olmak üzere, TV kanalları ve tüm film arşivine ulaşma imkanı sağlıyor. Yakın zamanda Hollanda’nın en büyük premium film servislerinden Film1’ın 4 kanalını ve dijital servislerini de portföyüne ekleyen SPI, büyüme ivmesini tüm hızıyla sürdürmektedir.

Dünya lideri film tedarikçisi ve televizyon programcısı kimliği ile, 25 yılı aşkın bir süredir uluslararası pazarda itibar sahibi olan SPI International, büyük lisans tedarikçileri iş birliğiyle yüksek talepli ilgi çekici içerikler sağlar.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz