HERKES HATA YAPAR, DAHİLER BİLE!

136

Mario Livio’dan “Dahice Hatalar”  1 Aralık’ta okurlarla buluşuyor.

Astrofizikçi ve yazar Mario Livio’nun kaleme aldığı Dahice Hatalar, beş büyük bilim insanının; Charles Darwin, William Thomson (namı diğer Lord Kelvin), LinusPauling, FredHoyle ve Albert Einstein’ın bilimsel çalışmaları sırasında yaptıkları hatalar ve bunların bilimsel gelişime katkısını konu ediyor.

Bilim dünyasında devrim niteliğindeki büyük keşiflerin temellerini atsalar da fikirleri ve çalışmalarıyla insanlık tarihine büyük katkılar sunmuş olan bu beş büyük dahi bile hayatlarının bir döneminde hataya düşmekten kurtulamadı. MarioLivio’nunDahiceHatalar’da sade bir dille açıkladığı üzere belki de bu hatalar bilimseler gelişmeler ve evrene bakış açımızın bugünkü noktaya gelmesi için elzem nitelikteydi.

YAZAR HAKKINDA

Mario Livio astrofizikçi ve yazardır. Baltimore, Maryland’deki Hubble Uzay Teleskopu Bilim Enstitüsü başkanıdır. The Golden Ratio, TheEquationThatCouldn’t Be Solved ve TheAcceleratingUniverse adlı eserlerin sahibidir. 400’den fazla bilimsel makale yayımlamıştır. Sık sık bilimsel konularda konferanslar düzenlemektedir ve bu konferanslara yoğun bir katılım gerçekleşmektedir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz