“HAYAT DUDAKLARDA MEY” KİTABINI HEM OKU HEM ŞARKILARI DİNLE!

115

“Hayat Dudaklarda Mey” kitabı, sadece efsane şarkı ve türkülerin hikâyelerini anlatmakla kalmıyor, okurken eş zamanlı olarak şarkıları dinleme olanağını da sunuyor! Murat Meriç’in kaleme aldığı “Hayat Dudaklarda Mey”de okurlar, hem hikâyelerin girişinde yer alan QR kod aracılığıyla şarkıyı Spotify üzerinden dinleyebiliyor hem de şarkının hikâyesini okuyarak zamanda yolculuğa çıkıyor.

Türkiye popüler müzik tarihinin en yetkin isimlerinden Murat Meriç, “Hayat Dudaklarda Mey” adlı yeni kitabında; muhabbetleri artıran, sofralara tat katan, alaturka, pop, arabesk, halk müziği ve rock müzik türlerindeki şarkıların anason kokulu hikâyelerini anlatıyor. “Hayat Dudaklarda Mey”, sadece Türk müzik tarihinin efsane şarkılarının hiç bilinmeyenhikâyelerini anlatmakla kalmıyor, okuruna hikâyesini okuduğu şarkıyı dinleme fırsatını da veriyor. Kitapta,her bölümün başında bulunan QR kodlarla o bölümde bulunan şarkıların oluşturduğu listeye, her şarkının başında bulunan QR kodlarla ise doğrudan şarkıya, Spotify uygulaması üzerinden ulaşılabiliyor. Ayrıca kitabın girişinde yer alan QR kod ile, kitapta yer alan tüm şarkıların bir araya getirildiği Hayat Dudaklarda Meyisimli bir çalma listesine de erişmek mümkün. Sony Music Türkiye tarafından hazırlanan Spotify listeleri, muhabbet ortamlarında dinlenmeyi bekliyor.


Bir solukta okunan, ufuk açan, merak ettiren “Hayat Dudaklarda Mey”, başka hikâyelerin izini sürmeye vesile olacak 2 ciltlik dolu dolu bir kitap. “Hayat Dudaklarda Mey”, Anason İşleri Kitapları etiketiyle şimdi seçkin kitapçılarda ve anasonisleri.com’da!  

“Hayat Dudaklarda Mey”de Bulunan QR Kodlar Hakkında

QR kodlar ile şarkılara erişebilmek için kullandığınız cihazda Spotify yüklü olmalıdır. Çoğu akıllı telefon, fotoğraf modunda kameraya bir karekodu gösterdiğiniz anda algılayarak bağlantıyı açar. Nadir durumlarda bir QR kod okuyucu uygulaması yüklemeniz gerekebilir.

“Hayat Dudaklarda Mey” Hakkında

Murat Meriç yeni kitabı “Hayat Dudaklarda Mey”de 213 şarkı ve türkünün hikâyesini muhabbetle anlatıyor. Beş ayrı müzik türüne özel, usta bir sanatçının mercek altına alındığı kitapta Alaturka müziğin Müzeyyen Senar’ı Haydar Haydar ile; pop müziğin Sezen Aksu’su Firuzesiyle;arabesk müziğin Müslüm Gürses’i İtirazım Var ile; halk müziğin Neşet Ertaş’ı Gönül Dağı ile; rock müziğin Erkin Koray’ı ise Arap Saçı ile okurlara dokunuyor. Tek bir müzik türüne bağlı kalmayan ‘Sanat Güneşi’miz Zeki Müren için ise, kitabın girişinde özel bir bölüm bulunuyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz