“HAKAN ŞENSOY İLE MÜZİKLİ SOHBETLER” SERİSİ HAZİRAN AYINDA ÜNLÜ MÜZİSYENLERİ KONUK EDİYOR

3265

İSTANBUL MÜZİK FESTİVALİ’NİN “HAKAN ŞENSOY İLE MÜZİKLİ SOHBETLER” SERİSİ HAZİRAN AYINDA ÜNLÜ MÜZİSYENLERİ KONUK EDİYOR

 “Müzisyen Destek Fonu” projesi kapsamında gerçekleşen ve her salı saat 21.00’de İstanbul Müzik Festivali’nin Facebook ve Instagram sayfaları ile İKSV YouTube kanalından canlı yayımlanan “Hakan Şensoy ile Müzikli Sohbetler”, Haziran ayında Cihat Aşkın, Efdal Altun ve Derya Türkan’ı ağırlayacak.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Müzik Festivali’nin, gösteri sponsorlarından da biri olan STONELINE’ındesteğiyle hayata geçirdiği Müzisyen Destek Fonu projesi kapsamında gerçekleşen Hakan Şensoy ile Müzikli Sohbetler, Haziran ayında Türkiye’den klasik müziğin ünlü isimlerini ağırlayacak. 2 Haziran Salı akşamı saat 21.00’de yayımlanan ilk programda piyanist Gülsin Onay’ı ağırlayan keman sanatçısı ve orkestra şefi Hakan Şensoy, Haziran ayı boyunca ünlü müzisyenleri konuk etmeye devam edecek. Her salı akşamı saat 21.00’de İstanbul Müzik Festivali’nin Facebook ve Instagram sayfaları ile İKSV YouTube kanalında Hereous’un teknik desteğiyle canlı yayımlanan program, Şensoy’unmoderatörlüğünde, haftanın konuğuyla sohbet ve kısa bir dinletiden oluşacak. Programda ayrıca Müzisyen Destek Fonu’ndan faydalanmaya hak kazanan müzisyenlerin kayıtları da yayımlanacak.

Hakan Şensoy ile Müzikli Sohbetler’in Haziran ayı programı şöyle:

9 Haziran Salı saat 21.00 / Konuk: Cihat Aşkın (keman)

16 Haziran Salı saat 21.00 / Konuk: Efdal Altun (viyola)

23 Haziran Salı saat 21.00 / Konuk: Derya Türkan (kemençe)

Müzisyen Destek Fonu başvuruları sürüyor

Klasik müzik alanında, herhangi bir kamu kurumunda veya özel orkestrada kadrolu olarak çalışmayan ve COVID-19 salgını nedeniyle serbest çalışmalarına ara vermek zorunda kalan profesyonel müzisyenlere, dijital platformlarda performans imkânı sağlayarak destek olmayı amaçlayan Müzisyen Destek Fonu başvuruları devam ediyor. Fona, Türkiye’de ikamet eden, lisans eğitimini tamamlamış, konservatuvar mezunu, Türkiye’de konser veren profesyonel orkestra veya topluluklarla Ocak 2018-Ocak 2020 tarihleri arasında serbest orkestra müzisyeni olarak çalışmış ve herhangi bir devlet kurumunun, özel kurumun veya orkestranın kadrosunda yer almayan adaylar başvurabiliyor. Başvurular muzik.iksv.org adresi üzerinden yapılıyor.

Başvurular, İstanbul Müzik Festivali Direktörü Efruz Çakırkaya’nın yönetiminde, aralarında Orhun Orhon (Orkestra Şefi), Oğuzhan Kavruk (Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Genel Müzik Direktörü ve 1. Şefi), Özge Tanrıver (İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürü), Ahmet Rahtuvan (Antalya Devlet Senfoni Orkestrası Müdür Yrd, Korno Sanatçısı), Ozan Göktan (Filarmonia İstanbul ve İstanbul Oda Orkestrası Müdürü, İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası Korno Sanatçısı) ve Doğukan Çokşeker’in (CRR Senfoni Orkestrası Müdürü) danışman olarak yer alacağı bir kurul tarafından değerlendirilecek. Festival yönetimi tarafından belirlenen müzisyenler, İstanbul Müzik Festivali sosyal medya kanalları üzerinden yayımlanacak Hakan Şensoy ile Müzikli Sohbetler başlıklı yayında gösterilmek üzere çevrimiçi platformlar üzerinde kaydettikleri bir performansı ileterek 1.000 TL destek almaya hak kazanacak.

Başvuru süreci 30 Haziran’a dek açık olacak proje kapsamında, pandemi nedeniyle çalışma imkânı bulamayan orkestra müzisyenlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

İstanbul Müzik Festivali’yle ilgili güncel haberleri festivalin web sitesi ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz:

muzik.iksv.org

facebook.com/istanbulmuzikfestivali

twitter.com/muzikfestivali

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz