GEZGİN SALON FESTİVALİ’NE GERİ SAYIM BAŞLADI

124

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ne sayılı günler kaldı. Hem Türkiye hem de dünyadan yıldız sanatçıları ve grupları ağırlayacak festival, İstanbullulara müzik ve eğlence dolu iki gün yaşatacak. Festivalde konserler dışında gerçekleşecek birçok aktivite de katılımcılara unutulmaz bir festival deneyimi sunacak.

Salon İKSV’nin Parkorman’da, doğanın içine taşınacağı etkinliği +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali için heyecan dorukta. Festivalde müzikseverleri hem birbirinden müthiş konserler hem de keyifli vakit geçirecekleri yan etkinlikler bekliyor.

İlk açıklanan yıldızlar Moderat, L’Impératrice, Cigarettes After Sex ve Tamino ile büyük ses getiren +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali, sonradan programa eklenen Rhye, Molchat Doma, Jakuzi, Islandman, Feng Suave, Kit Sebastian, Palmiyeler ve Barış Demirel ile heyecan dozunu artırdı.

İki gün boyunca yurtdışından ve Türkiye’den 12 farklı ismi sahnesinde ağırlayacak +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali şimdiden bu yazın en unutulmayacak festivali olmaya aday. Festival izleyicilerini Parkorman’ın farklı alanlarında BOYNER’in upcycling tişört atölyesinden SEPHORA’nın festival makyajı alanına pek çok sürpriz etkinlik de bekliyor.

İki gün boyunca 12 farklı isim sahnede olacak

26 Haziran Cumartesi günü festival açılışını, şarkılarıyla bize tropikal bir ferahlık getirecek indie/psychedelic pop-rock grubu Palmiyeler yapacak. Palmiyeler’in ardından 70’ler popundan beslenen soul müziğiyle Feng Suave izleyicilerin karşısında olacak. Ardından Milosh’un çok sevilen androjen vokaliyle Rhye, baştan çıkarıcı R&B ritimleriyle festival izleyicilerini büyüleyecek. Molchat Doma ise, post-punk, new-wave ve synth-pop’u kesiştirdiği müziğiyle bizi goth kültürüne doğru bir yolculuğa çıkaracak. Ardından soul-funk’ın yeni imparatoriçesi L’Impératrice yaza çok yakışan melodileriyle bizi dansa davet edecek. +1 Sunar Gezgin Salon Festivali’nin ilk gününün kapanışında ise Moderat, Berlin minimal teknosunu İstanbul’a getirecek.

26 Haziran Pazar günü festival maratonu hız kesmeden alternatif sahnenin başarılı trompet sanatçılarından Barış Demirel ile devam ediyor. Ardından Kit Sebastian ile 70’lerin saykedelik ruhunun dünyanın farklı coğrafyalarındaki yansımalarını keşfe çıkacağız. Sonra ise Islandman, egzotik tınılarıyla bize bolca dans edeceğimiz şamanik bir ritüel yaşatacak. Ardından son zamanların en çok ses getiren darkwave, synthpop grubu Jakuzi ile 80’lere ışınlanacağız. Festivalin sonuna yaklaşırken pek çok kültürü ve duyguyu müziğinde barındıran Tamino ile Ortadoğu’ya doğru kolektif bir yolculuğa çıkacağız. Ardından Cigarettes After Sex’in övgüler alan “noir rüya popu” ile +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ni noktalayacağız.

25 Haziran Cumartesi                                       

14.30     Palmiyeler                            

16.00     Feng Suave                            

17.30     Rhye                       

19.00     Molchat Doma                    

20.30     L’Imperatrice   

22.15     Moderat (Live)                      

26 Haziran Pazar

14.30     Barış Demirel

16.00     Kit Sebastian

17.30     Islandman

19.00     Jakuzi

20.30     Tamino

22.15     Cigarettes After Sex

Program ve sanatçılar ile ilgili detaylı bilgiyehttps://saloniksv.com/tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

Festival alanında neler olacak?

Farklı coğrafyalardan farklı müzik türlerine yer veren geniş bir yelpazeye sahip konser programının dışında Parkorman’da festival izleyicilerini tüm günü keyifle geçirmelerini sağlayacak, dopdolu bir festival deneyimi bekliyor.

Festivalin sponsorlarının da katkılarıyla çeşitli aktiviteler ve sosyal alanlar iki gün boyunca müzikseverlere sunulacak. +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ne özel bir boyama alanıyla beraber Salon İKSV ile özdeşleşmiş #peçeteyeistek, festival alanında gerçek bir istek ağacına dönüşecek. Müzikseverler #peçeteyeistek ağacına ileride Salon İKSV’nin ağırlamasını istediği sanatçıları ve grupları yazabilecek.

Festivalin diğer sponsorlarından Borusan Oto, BOYNER ve SEPHORA, İKSV Eğlence Partneri Tiktok da +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ne özel etkinlikleriyle festivale renk katacak. Festivalde Borusan Oto tamamen elektrikli ilk Gran Coupé modeli olan Yeni BMW i4 ile katılımcıları buluştururken, sürdürülebilirlik yaklaşımıyla etkinlikteki atıkların geri dönüşümüne destek olacakları aktiviteler düzenleyecek. SEPHORA da festivale özel 3 farklı makyaj görünümüyle festival alanını renklendirecek. Katılımcılar, Sephora Collection standında sezonun makyaj ve cilt bakım trendlerine göre hazırlanan festival makyajlarını yaptırırken, Minis&More alanında mini ürünleri keşfedecek. Sephora App’te geçerli özel indirim ayrıcalığı ve festival eğlencesini yansıtan özel fotoğraf çekme alanı da Parkorman’da katılımcıları bekliyor. Festival sponsorlarından BOYNER ise, iki gün boyunca festival ruhuna uygun, eğlenceli atölyeler düzenleyecek. İleri dönüşüm temasının ön plana çıkacağı dört farklı etkinlikle festival katılımcıları özgün tasarımlar ortaya çıkararak sanat ve müzik dolu iki gün yaşayacak.

Festivale ayrıca Amerikan Hastanesi değerli destekleriyle katkıda bulunuyor.

Festivalin biletleri ek kontenjanlarla satışta

Biletleri şubat ayında satışa çıkan +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’ne ilgi büyük oldu. İki günlük kombine ile birinci günün biletleri satışa çıktıktan kısa süre sonra tükendi.

Festivalin 25 Haziran Cumartesi günü ve de biletleri tükenen 26 Haziran günü için sınırlı sayıda ek kontenjan için biletler passo.com.tr ile İKSV ana gişeden (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında) satın alınabilir.

Tek Gün – 25 Haziran 2022 (2. Genel Dönem) – ₺650,00

Tek Gün – 26 Haziran 2022 (2.Genel Dönem) – ₺650,00

Siyah ve Beyaz Lale Kart üyeleri biletlerini passo.com.tr üzerinden veya kendilerine gönderilen rezervasyon formu aracılığıyla %25 indirimle satın alabilirler. Kırmızı Lale Kart üyeleri ise %15 indirimden yararlanabiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz