GALLERY MAS ÇAĞDAŞ SANATI DİJİTALE TAŞIYOR

747

Türk Çağdaş sanatının en değerli isimleri, Türkiye’nin yenidijital galerisi MAS’ta biraraya geliyor. Moris Sabaner, Albert Nahmiyas ve Sabiha Kurtulmuş’un ortak girişimi ile kurulan MAS, sanatseverlerebirçok değerli eseri, online ortamdan kolayca inceleme ayrıcalığı sunuyor.

Fiziki katılımlarla gerçekleşen ve birebir etkileşimin yoğun olduğu, tiyatro, gösteri ve sergi gibi pek çok sanat etkinliği, günümüzde yerini dijital ortamda yapılan etkinliklerebıraktı. Hızla dijitalleştiğimiz bu dönemde, sanat dünyasında galerici ve sanat danışmanı olarak tanınan Sabiha Kurtulmuş, iş dünyasının saygın isimlerinden CNH Sanayi Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Albert Nahmiyas ve Marmara A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Moris Sabanerbir girişime imza attı ve sanatseverleri yeni bir online çağdaş sanat platformu ile buluşturdu.

Türkiye’nin önemli çağdaş sanatçılarının güncel yapıtlarına yer veren MAS; sanat yapıtını ebatla sınırlandırarak izleyiciye sunuyor. Dijital sanat platformları arasında, eser seçimi ve sunduğu imkanlarla fark yaratacağını belirten Mas Kurucu OrtaklarındanAlbert Nahmiyas, dijitalin sanat severlere inceleme, araştırma ve kıyaslama fırsatı sunduğunu belirtiyor.Nahmiyas, “Günümüzün koşulları sadece sanatsal mekanları değil, aynı zamanda sanatçıyı da klasik iş yapma şeklinin dışına çıkararak çok yönlülüğe ve gerekli teknolojik donanıma sahip olmaya teşvik ediyor. VR ve AR teknolojilerinin gelişimi ve birçok sanatçı tarafından kullanılması dijital sanatın potansiyelini geliştirmekte oldukça etkili. Aslında amaç bir nevi sürdürülebilir bir sanat algısı oluşturmak. Biz sanat tutkumuzu, öngörülerimizi ve profesyonel yetkinliklerimizi biraraya getirerek MAS’ı hayata geçirdik. Bundan sonraki süreçte Türk çağdaş sanatının etkin isimlerinin küçük ebatlı güncel çalışmalarını aktif bir sanatsal platformda sanatseverlerle buluşturarak, bu alanda başarılarımızla sanatın mekandan bağımsız, daha geniş kitlelerle buluşmasına öncülük etmeyi hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Sanatçı ve galerici işbirliğiyle seçilen güncel eserleri incelemek ya da bilgi almak için www.gallerymas.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz