GALATAPERFOM BU SEZON DASDAS AÇIK SAHNEDE!

41

2022-2023 sezonunda GalataPerform ve DasDas iş birliğiyle tasarlanan Açık Sahne kapsamında GalataPerform Oyunları, Söyleşiler, Atölyeler ve Yeni Metin Festivali 11 de yer alacak.

İçinde yaşadığımız zamanı anlamlandıran, yorumlayan ve bugüne dair bir söz söyleyen oyunların buluştuğu bir sahne olarak kurgulanan DasDas Açık Sahne’de bu sene bağımsız tiyatroların yeni metinlerine, arayışlarına ve çağdaş sahneleme yorumlarına yer verilecek. GalataPerform işbirliğiyle oluşturulan çerçeve, Türkiye’de ilk kez bir sahnede sanatsal perspektif olarak yazarları ve çağdaş yorumları sahneye koyan ve tartışan bir perspektif sunacak.

GalataPerform’un programında bu sezon, Açık Sahne’de prömiyer yapacak iki yeni oyunu, geçtiğimiz sezon prömiyeri yapılan “Medea’ya göre Ahlak” oyunu, sezon boyunca tasarlanacak etkinlik ve söyleşiler, Yeni Metin Atölyeleri ve Yeni Metin Festivali 11 yer alıyor. 

Ekim’de İki Yeni Oyunun Prömiyeri

Yeni sezonda, Katalan oyun yazarı Juan Yago’nun “Fairfly” oyunu ve 2019 Yeni Metin Festivali’nde Senenin Oyunu seçilen Itır Karabulut’un “Kalanlar” oyunu GalataPerform’un Açık Sahnede prömiyerlerini yapacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz