ELMA YAYINEVİ SİZLERİ KORONA GÜNLERİNİN KİTABINI YAZMAYA ÇAĞIRIYOR

222

Koronavirüs salgını nedeniyle karantinada olduğumuz bugünlerde Elma Yayınevi, oldukça ilgi çekici bir kampanya başlattı. Karantinada olanların neler yaşadıklarını yazmalarını isteyen Elma Yayınevi, bu günlükleri Salgın Günleri isimli kitapta bir araya getirecek.

Bu kitabın tüm dünyaya ve insanlığa bir kılavuz olmasını dileyen Elma Yayınevi, Salgın Günleri kitap kampanyasını şöyle duyurdu:

“Yörüngelerimizin değiştiği, yaşam döngümüzün yolundan çıktığı ve eski, bildik, sıradan günlerimize dönebilmek için umutla beklediğimiz bu günlerde neler yaşıyorsunuz? Duygularınız, korkularınız, yorumlarınız ya da sadece tüm insanlığı etkisi altına alan bu dönemde gözlemledikleriniz neler? Yazın, biriktirin ve gönderin bize. Ailenizi, arkadaşlarınızı, çevrenizi  onlar için hissettiklerinizi bu kez biz okuyalım. Sonra sizin satırlarınızla yayımlayalım onları. Elbirliğiyle yazacağımız bu ‘Salgın Günleri’ kitabı, bize de tüm dünyaya da bir kılavuz olsun. Çünkü biliyoruz ki tarih kitaplardan öğrenilir, içinde trajedi de olsa umut da olsa ‘günleri belgelemek’ yaşadıklarımızın ve şahit olduklarımızın, habersiz gelen ölümlerin ve hastalıkların bir gün bir yerlerde birileri için umut olacağı inancını taşır. Televizyonlarda, gazetelerde her gün gördüğümüz o ‘rakamların’ aslında birer hayat olduğunu bize hep hatırlatır.”

Metinlerin Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto olarak yazılması ve 5 A4 sayfayı geçmemesi gerekiyor. Karantina günlerinde yaşadıklarını anlatmak isteyenler yazılarını, 15 Nisan’a tarihine kadar  salgingunleri@elmayayinevi.com adresine gönderebilir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz