‘EKRANI KAPAT, KİTABI AÇ’ YKY KİTAPLARINDA!

519

Bilinçli teknoloji kullanımına dikkat çekerek ebeveyn-çocuk iletişimine katkı sağlamayı amaçlayanKoçSistem’in ödüllü Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Aile Saati, Yapı Kredi Yayınları ile tüm Türkiye’ye ulaşıyor.

Yapı Kredi Yayınları, KoçSistemAile Saati projesi kapsamında, yayınladığı seçme kitaplarınarka kapaklarında Aile Saatilogosu, web adresi ve “Ekranı Kapat Kitabı Aç”söylemineyer vererek projenin ülke genelindeki farkındalığının artmasına ve yaygınlaşmasınakatkı sağlıyor.

İSTANBUL-KoçSistem’in hayata geçirdiği,Yapı Kredi Yayınları’nın (YKY) “Kitap Ortağı”, Anne Çocuk Eğitim Vakfı’nın (AÇEV) “Eğitim Ortağı” olduğu kurumsal sosyal sorumluluk projesi Aile Saati büyümeye devam ediyor.

Aile Saati projesinin kitap ortağı olan Yapı Kredi Yayınları,projeyeverdiği desteği yayınladığı birçok kitapla tüm Türkiye’de yaygınlaştırıyor.Proje kapsamında, YKYtarafından ilk defa basılan veya tekrar basıma giren birçok kitabınarka kapağındaAile Saati projesinin logosu,web adresi ve“Ekranı Kapat, Kitabı Aç” söylemiyer almaya başladı.

“Ekranı Kapat, Kitabı Aç”

KoçSistem, Aile Saati projesi ile teknolojinin bilinçli kullanımı için ailelerde ve çocuklarda farkındalık oluşturmayı ve gün içinde en az bir saat ekransız ailecek vakit geçirilmesini amaçlıyor.Kitap Ortağı Yapı Kredi Yayınları ile ise “Ekranı Kapat, Kitabı Aç” söylemini yaygınlaştıranKoçSistem, buiş birliği kapsamında çocuklara kitap sevgisi ve okuma alışkanlığıkazandırmayı amaçlıyor. Bu amaçla KoçSistem basımını üstlendiği “Her Güne Bir Masal” ve “Her Güne Bir Oyun” adındaki kitaplarıda projenin eğitim ortağı olanAÇEV’in Aile Saati kapsamında yaptığı bilinçli teknoloji kullanımı eğitimlerine katılan ebeveynlerle paylaşarak “ekransız” ev aktivitelerini destekliyor. Aile Saati logosuyla tekrar basılan bu​ iki kitapta yer alan oyunlar ve masallarla ebeveyn ve çocuk arasındaki bağların güçlendirilmesi hedefleniyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz