“DURUM BUNDAN İBARET!”

388

Yaklaşık bir buçuk yıl önce Bursa’da kurulan Gelişi Güzel Sanatlar Kültür ve Sanat Platformu yakın zamanda dernekleşme sürecini tamamlayıp Birgül Yeşiloğlu Güler genel sanat yönetmenliğinde tiyatro sezonunu benzersiz bir oyunla açtı: “Durum Bundan İbaret!”

Tüm üyeleri farklı meslek gruplarından olan Gelişi Güzel Sanatlar, tamamen gönüllü ve “altıdan sonra tiyatro yapmak” üzere yola çıkan insanlardan oluşuyor. Geçen sezon “Deli Bayramı & Yasaklar” ve “Sayfiyede Yaz: Tolkaçof ve Muraşkin’in Gerçek Hikâyesi” oyunları ile Bursa’da defalarca kapalı gişe olarak sahne alan topluluk Yalova, Mudanya ve İstanbul turnelerinde de izleyiciden büyük ilgi gördü.


Bu sezon Dr. Ali Özhan Sıvacı tarafından yazılıp yönetilen, toplam yirmi kişilik bir ekiple sahnelenen “Durum Bundan İbaret!” adlı oyun 27 Kasım’da Bursa Uğur Mumcu Sahnesi’nde prömiyerini yaparak izleyiciden tam not almayı başardı. Bir “Palavracı”nın anlattığı altı hikayeden oluşan iki perdelik komedide dizi sektöründen medyaya, demokrasiden evlilik kurumuna kadar birçok konu kendine has mizah anlayışı ile ele alınıyor. Kapalı gişe oynayan oyun, sezon boyunca sahnelenmeye devam edecek.

Etkinlik detaylarını Instagram’da bulunan @gelisigüzelsanatlar ve @ggs.hadi hesaplarından takip edebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz