“DÖNME DOLAP” PRÖMİYER YAPTI

62

Sedef Şahin ve Hakan Bilgin’in aynı sahneyi paylaştığı, Duru Tiyatro’nun yeni oyunu Dönme Dolap, 17 Mart Perşembe akşamı Duru Tiyatro Ataşehir’in Black Box sahnesinde ilk kez seyirciyle buluştu. Yönetmenliğini Emre Kınay’ın üstlendiği oyun, prömiyer akşamında izleyenlerden büyük alkış aldı. Komedi, gizem ve dramanın iç içe geçtiği Dönme Dolap, prömiyerinin hemen ardından 18 Mart Cuma ve 19 Mart Cumartesi akşamları da saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir’de sahnelenecek.

Fransız yapımcı, yönetmen, senarist ve oyun yazarı Eric Assous’un kaleme aldığı, dilimize Gencay Gürün tarafından çevrilen Dönme Dolapta; Pierre 50’li yaşlarında evli ve bir çocuklu, evine sadık bir adamdır. Barda bir içki içip evine dönecekken 28 yaşında, genç ve hoş bir kadınla tanışır: Juliette… Pierre, Juliette’in sıcak ve çekici tavırlarına hayır diyemez, onu evine davet eder. Ancak evde sohbet giderek tuhaf bir hale gelir. Bu kadın kimdir ve neyin peşindedir? Gerçekten bir fahişe mi? Yoksa gazeteci mi? Yoksa bambaşka bir şey mi? Pierre’in karısının arkadaşı mı? Ya da…? Kadının her anlattığı hikâyeye inanan Pierre’i aslında, inanamayacağı bir başka sürpriz bekliyordur…

Yönetmen yardımcılığını ve ışık tasarımını Erkan Kalkan’ın, afiş tasarımını Ahmet Erdoğan’ın yaptığı oyunun dekoru ise Hakan Bilgin imzasını taşıyor. Dönme Dolapoyununun dekor sponsorluğunu ise, tasarım değeri olan mobilya ve aksesuarlarıyla dikkat çeken Gaen Studio markası üstleniyor.

“Dönme Dolap”, 18 Mart 2022 Cuma, 19 Mart 2022 Cumartesi, 25 Mart 2022 Cuma ve 26 Mart 2022 Cumartesi akşamları saat 20.00’de Duru Tiyatro Ataşehir Watergarden Performans Merkezi’nde Black Box Sahne’de seyirciyle buluşacak. Oyunun biletleri gişeden, biletix.com, biletinial.com ve passo.com.tr adreslerinden temin edilebilir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz