“DON KİŞOT” COŞKULU BİR TEMSİLLE SEYİRCİSİ İLE BULUŞTU

166

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, Miguel de Cervantes’in aynı ismi taşıyan romanından seçilmiş bazı bölümlerden esinlenilerek bale sahnesine taşınan Don Kişot balesini iki sene sonra yeniden 22 Nisan akşamı coşkulu bir temsille seyircisi ile buluşturdu.

Sanatseverlerin çok özlediği ve biletleri günler öncesinden tükenen Don Kişot balesi, temsilin bitiminde  izleyiciler tarafından dakikalarca ayakta alkışladı.

Müziklerindeki melodi zenginliği, İspanyol kültürünün renkli ve heyecan verici etkisinin uyumlu birlikteliği ile klasik bale dünyasının en pırıltılı ve ihtişamlı eserlerinden ve yüksek seviyedeki bale tekniğiyle dünyaca ünlü toplulukların repertuvarlarında değişmez bir yeri olan Don Kişot balesini Ayşem Sunal Savaşkurt sahneye koydu.

Sezonun bu ilk Don Kişot temsilinde Kitri – Ami Naito, Basilio – Erhan Güzel, Don Kişot – Alkış Peker, Sancho Panza – Ürün İndere, Gamache – Özerk Tozkoparan, Lorenzo – Kerem Kuraner, Espada – Mehmet Nuri Arkan, Mercedes – Deniz Kılınç Tunçeli, İki Arkadaş – Merve Topaldemir ve Asena Ökte, Rüya Kraliçesi – Zeynep Güçoğlu, Amor – Ayça Anıl, Çeribaşı – Can Bezirganoğlu, Çingene Kadın – Zuhal Karaca ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi sanatçıları dans ettiler.

Don Kişot balesi; 27, 29, 30 Nisan, 17 ve 18 Mayıs saat 20.00’de, 14 ve 15 Mayıs saat 16.00’ da Kadıköy Belediyesi Süreyya Opera Sahnesi’nde izleyicisi ile buluşmaya devam edecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz