“DİSTOPYASES SANATI İSTANBUL 2021” SERGİSİ AKBANK SANAT’TA AÇILDI

365

Kurulduğu günden itibaren çağdaş sanat dinamiğini hareketlendiren, bu alanındaki çalışmaları teşvik eden ve sanatçılara destek olan Akbank Sanat, 9 Mart – 15 Haziran 2021 tarihleri arasında “DistopyaSes Sanatı” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Küratörlüğünü Selçuk Artut ve JeremyWoodruff’unüstlendiği sergide sanatçı Alper Maral, Alp Tuğan, AntyeGreie, Başar Ünder, BrandonLaBelle, ChelseaLeventhal, FM Einheit&SiegfriedZielinski, GeorgWerner, Hans Peter Kuhn, Laura Mello, MetacreationLab, PhilEdelstein, RAW, SethCluett ve Zafer Aracagök (SIFIR)’ıneserleri yer alıyor.

Küratör Selçuk Artut ve JeremyWoodruff, sergi ile ilgili değerlendirmelerinde şöyle diyorlar:

“Bugün derin bir sessizliğe gömülmüş olan dünyamızda mevcut salgının gölgesi altında distopyanın neye benzediğini hep birlikte tecrübe ediyoruz. Hakikaten bir distopyanın içinde miyiz şu an? Sonuçta mevcut salgında da tecrübe etmek zorunda kaldığımız üzere yaşlı, güçsüz ve hasta kimselerin hayatları, onları kurtarmak için gereken zorlu önlemleri alacak kadar değerli görülmediğinde gerçek anlamda bir distopyayı yaşamış olmayacak mıydık? Diyelim ki şu an gerçekten bir distopyada yaşıyoruz, peki ondan kazandığımız bir şeyler olabilir mi? (Bir yandan tüm acısıyla salgının kurbanlarının yasını tutup onları anarken bile.) Hatta bu distopya sayesinde kabullenebileceğimiz katıksız ve acı verici gerçekler var mı acaba? Peki kendimizi bu uçurumun kıyısından çekip kurtarmamızı sağlayacak bir yol bulunur mu? DistopyaSes Sanatı İstanbul 2021’de sizi distopyalarla eğlenme cesaretini göstermeye davet ederek homeopatik biçimde distopyalara meydan okuyoruz.”

Sergi Akbank Sanat’ta09 Mart – 15 Haziran 2021 tarihleri arasındaSalı-Cumartesi günleri 11.00-17.00 saatleri arasında ücretsiz olarak görülebilecek.

  • Sergi adı:DistopyaSes Sanatı
  • Sergi tarihi:09 Mart – 15 Haziran 2021
  • Sanatçılar:Alper Maral, Alp Tuğan, AntyeGreie, Başar Ünder, BrandonLaBelle, ChelseaLeventhal, FM Einheit&SiegfriedZielinski, GeorgWerner, Hans Peter Kuhn, Laura Mello, MetacreationLab, PhilEdelstein, RAW, SethCluett, Zafer Aracagök (SIFIR)
  • Yazarlar: David Mollin, SalomeVoegelin, Zeynep Bulut
  • Küratör:Selçuk Artut&JeremyWoodruff
  • Yer: Akbank Sanat Beyoğlu

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz