DİJİTAL SAHNE’DE BU HAFTA: “AYI”

993

Zorlu PSM prodüksiyonu, BasedIstanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilen ve tiyatronun kültleşen eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığıbölümleriseyirciyle buluşturan ‘Dijital Sahne’dokuzuncu

haftasındada tiyatroseverlerle buluşmayı sürdürüyor.

4MartPerşembe, saat 20.00’da, Zorlu PSM YouTube kanalındabu defa “Ayı” izleyicilerle buluşacak. Dünya ve Rus Edebiyatının en büyük kalemlerinden biri olan Anton Çehov’ununutulmaz eserlerinden “Ayı”nın başrollerindeEnis Arıkan ve Şebnem Bozokluyer alıyor.

Zorlu PSM prodüksiyonu, BasedIstanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Dijital Sahne”nin bu haftaki gösteriminde Rus yazar Anton Çehov’unkomedi başyapıtlarından “Ayı” seyirciylebuluşuyor. Günümüz tiyatro sahnesinin en cesur ve özgün rejilerinde imzası bulunan İbrahim Çiçek’in uyarlaması ve yönetmenliğinde, tiyatronun kültleşmiş eserlerinden bölümlerimodern bir görsel hikaye anlatıcılığıyla birleştirerek dijital dünyaya taşıyan “Dijital Sahne” seyirciye yeni nesil bir tiyatro izleme deneyimi sunuyor.

Aşksız nefret, nefretsiz aşk olmaz

Dünya ve Rus Edebiyatının en büyük kalemlerinden Anton Çehov’un kült metinleri arasında anılan “Ayı”, Enis Arıkan ve Şebnem Bozoklu’nungöz dolduran performanslarıylatiyatro severlerin karşısına çıkıyor. İstemek üzerine bir oyun olan “Ayı”da, tutkulu istekler klişelerin güzelliğiyle seyirciye aktarılıyor. İster borç para olsun isterse yas tutmak arzusu… belki de istemezken bile isteyebilir insan. Aşkın ve nefretin iç içe geçtiği bir klişenin komedisini kadınlar ve erkekler ve borçlar ve yaslarla izlemeye hazır mısınız?

Yıllar önce kaleme alınmış olmasının yanında zamansızlığı ile her dönem izleyicilerde karşılığını bulan komediler arasında olan “Ayı”da; tüm itirazlara rağmen kaçışı olmayan aşkın ve öldürmeyen nefretin nasıl tutkulu bir sevişmeye dönüşebileceğinin anlatısı komik bir dille ele alınıyor.“Ayı”yı daha önce deneyimlemediğiniz dijital formattaEnis Arıkan, Şebnem Bozoklu ve Cansın Şenel’inetkileyici performansları ile 4 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz