DİJİTAL SAHNE “BİR YAZ GECESİ RÜYASI” İLE FİNAL YAPIYOR

1458


Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla hayata geçirilen ve tiyatronun kültleşen eserlerinin günümüz perspektifinden yorumlandığıbölümleriseyirciyle buluşturan ‘Dijital Sahne’onuncu haftasında son kez tiyatroseverlerle buluşuyor.


18MartPerşembe, saat 20.00’da, Zorlu PSM YouTube kanalındaDijital Sahne’nin finali olarak yayınlanacak “Bir Yaz Gecesi Rüyası” 45 dakikalık özel bir performans ileizleyicilerle buluşacak. William Shakespeare’in en sevilen eserlerinden “Bir Yaz Gecesi Rüyası”nın başrollerindeKaan Yıldırım, Meltem Ceylan, Nejdet Sert, Ozan Dolunay, Selin Şekerci ve Selma Ergeç yer alıyor.

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hayata geçirilen “Dijital Sahne” serisinin18 Mart’ta gerçekleşecek finalgösteriminde William Shakespeare’in ölümsüz başyapıtlarından “Bir Yaz Gecesi Rüyası” seyirciylebuluşuyor. Günümüz tiyatro sahnesinin en cesur ve özgün rejilerinde imzası bulunan İbrahim Çiçek’in uyarlaması ve yönetmenliğinde, tiyatronun kültleşmiş eserlerinden kesitleri, görsel hikaye anlatıcılığıyla birleştirerek dijital dünyaya taşıyan “Dijital Sahne”,ilk gösteriminden bu yana seyirciye yeni nesil bir tiyatro izleme deneyimi yaşattı.

Aşkın, kavganın, yanlış anlamaların ve hatta yanlış anlatmaların oyunu…

William Shakespeare’in erken dönem romantik komedyaları arasında yer alan “Bir Yaz Gecesi Rüyası”, Kaan Yıldırım, Meltem Ceylan, Nejdet Sert, Ozan Dolunay, Selin Şekerci ve Selma Ergenç’inetkileyiciperformanslarıylatiyatro severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Büyülenmek üzerine bir oyun olan “Bir Yaza Gecesi Rüyası” oyununda, bir yandan “karşılıklı sevginin önüne kim nasıl bir engel koyabilir?” sorusuirdelenirken bir yandan da “peki gerçekten doğru kişiyi mi seviyoruz?” sorusunu da izleyenlerin aklına düşürmeyi ihmal etmiyor. Aklınızla ya da kalbinizle yanlış yönlendiriliyorsanız? Yazıldığını sandığımız kaderimizde ya bir hata yapıldıysa?

Yıllar önce kaleme alınmış olmasının yanında zamansızlığı ile her dönem izleyicilerde karşılığını bulan komediler arasında olan “Bir Yaz Gecesi Rüyası”nda; her şeyin geçiciliğinin yanında aşkın kalıcılığı ve er ya da geç bütün yanlışların üstesinden gelebilme gücüeğlenceli bir dille seyirciye aktarılıyor.Aşkın, kavganın, yanlış anlamaların ve hatta yanlış anlatmaların oyunu olan “Bir Yaz Gecesi Rüyası”nı daha önce deneyimlemediğiniz dijital formattaKaan Yıldırım, Meltem Ceylan, Nejdet Sert, Ozan Dolunay, Selin Şekerci ve Selma Ergeç’in göz dolduranperformansları ile 18 Mart Perşembe akşamı saat 20.00’de Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz.

Zorlu PSM YouTube kanalı için:

https://www.youtube.com/channel/UC8882ICs-Exdx6leIfOUclg?view_as=subscriber

Dijital Sahne Hakkında

Zorlu PSM prodüksiyonu, Based Istanbul iş birliği ve Türk Tuborg A.Ş. katkılarıyla, geçmişten bugüne değişmeyen sorunları işleyen “Dijital Sahne”; tiyatronun kült metinlerinden kesitleri tiyatronun güçlü isimleriyle bir araya getiriyor. Günümüz tiyatro sahnesinin en dikkat çeken isimlerinden İbrahim Çiçek’in yönetmenliğini yaptığı projede; metinler günümüze uyarlanarak ve tiyatronun sahne dinamiklerini temel alarak dijitale uygun şekilde Zorlu PSM’de çekildi. Her oyun gerçek bir sezon hazırlığında olduğu gibi sahneye taşındı. Skenograf Ceyda Balaban sahne tasarımı ve kostümler için özel bir hazırlık yaptı. Her oyun özelinde moda çekimleri hassasiyetinde çalışan özel styling/kostüm ekipleri oluşturuldu. Dijital Sahne’nin video yönetmenliğinde ise tiyatro alanındaki özgün çalışmaları ile bilinen Gizem Kızıl yer alıyor.

Yayınlandığı ilk haftadan itibarenbüyük bir ilgi ile “Hamlet”,“Martı”,“Nora-Bir Bebek Evi”,“Antigone” “Romeo&Juliet”, “On İkinci Gece”, “Hırçın Kız”, “Üç Kız Kardeş” ve“Ayı” oyunlarını tiyatro severlerle buluşturan Dijital Sahne’nin bütün oyunlarıZorlu PSM Youtube kanalından izlenebiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz