ÇOCUKLU AİLELER İÇİN KUSURSUZ BİR REHBER: “ALIŞTIĞIMIZ GİBİ DEĞİL”

229

Sokağa çıkma yasakları, kapanan okullar, ofise dönüşen evler… Artık hiçbir şey alıştığımız gibi değil; özellikle de çocuklu aileler ve öğretmenler için. Psikolog Seçil Akaygün Cüntay ve Psikolog Şükran İlimsever Başarır’ın daha rahat bir pandemi süreci için rehber olacak yeni kitabı Alıştığımız Gibi Değil, İnkılâp Kitabevi etiketiyle ön satışa açıldı. Alıştığımız Gibi Değil,ebeveynler ve öğretmenler için hazırlanmış, pandemi sürecini rahat atlatmaya yardımcı olacak kusursuz bir rehber…   

Hayatımızı bir anda altüst eden ve önümüze yepyeni bir normal koyan COVID-19 tehdidi sürerken İnkılâp Kitabevi,bu süreci rahat atlatmamızı sağlayacak yeni bir kitabı okurlarla buluşturmaya hazırlanıyor: Alıştığımız Gibi Değil.

Uzm. Psk. Dan. Seçil Akaygün Cüntay ve Uzm. Psk. Dan. Şükran İlimsever Başarır’ın imzası taşıyan Alıştığımız Gibi Değil, evlere tıkılıp kaldığımız şu süreçte özellikle çocuklu ailelere yardımcı olacak öneriler içeriyor. Prof. Dr. Yankı Yazgan’ın önsözüyle yayıma hazırlanan kitap, anne-baba, öğretmen ve çocuklar için pandemi döneminde ruh sağlığını koruyacak bir kılavuz niteliği taşıyor.

Uzaktan eğitim sistemiyle eve kapanan, arkadaşlarından uzak kalan çocukların ve çocuklarla birlikte evden çalışmaya başlayan ebeveynlerin, bu süreci ruh sağlıklarını bozmadan atlatmalarını sağlayacak Alıştığımız Gibi Değil,  yaşanabilecek sorunları ve uygulanabilecek çözümleri bir bir sıralıyor. Çocukların bu süreçte hissettiği sıkıntıların yaşanmış örneklerle anlatıldığı kitapta ailecek keyifle yapılabilecek etkinliklere de yer veriliyor.

Seçil Akaygün Cüntay ve Şükran İlimsever Başarır’ın ön satışa açılan Alıştığımız Gibi Değil adlı kitabı, ocak ayının ilk haftasında İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda, inkilap.com, dr.com.tr ve kitapyurdu.com adreslerinde yerini alacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz