ÇOCUKLARIMIZA HAYVAN SEVGİSİNİ MİZAHLA AŞILAMAYA NE DERSİNİZ?

165

Nihan Temiz’in kaleminden çocuklara hayvan sevgisini temelden aşılayan “Kahraman Burunlar” Altın Kitaplar logosuyla 18 Kasım’da raflarda yerini alıyor.

Ailesiyle birlikte tatilde olan Çakıl beklenmedik bir sürprizle karşılaşır. O güne dek kendisini yanlarından ayırmayan Selma Anne, Selim Baba ve Yankı ortalarda yoktur. Neyse ki kısa süre içinde ona dostluklarını sunan çılgın bir köpek grubuyla tanışır. Ancak, birlikte yaşadıkları sokakta tuhaf tipler dolaşmakta ve esrarengiz olaylar dönmektedir.

Devamı mı? Epeyce hareket, biraz kahkaha, bolca sevgi…

Kahraman Burunlar, sokaklarda yaşayan patili dostlarımızın duygularına, yaşadıklarına, şakalarına ve komik huylarına değinen; daha da ötesinde hayvan sever olmanın gerçek anlamı üzerinde düşünmemizi sağlayan sıcacık bir öykü.

Çakıl; Leydi, Dino, Hamur ve Topaç’ı tanımamız için hepimizi pati izlerini takip etmeye çağırıyor.

YAZAR HAKKINDA

1975 yılında Ankara’da doğdu. Masal dinlemeye bayılan ve masal anlatmaya heveslenen bir çocuk olarak büyüdü. 1996 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun oldu. Aynı bölümün Gelişim Psikolojisi Anabilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. 1997 yılında Hacettepe Üniversitesinde çalışmaya başladı. Çocukların rengârenk dünyasında olmaktan, hayallerine, kahkahalarına eşlik etmekten her zaman mutluluk duydu. Yolda gördüğü küçük bir kız çocuğunu su perisine benzetmesi ve eve koşup kâğıt kaleme sarılmasıyla başlayan yazarlık sevdası hâlen devam etmektedir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz