ÇOCUKLARI MUTLU ETMENİN TİYATRO HALİ!

136

Tiyatro Eylül bu sezon kitap dostluğunu anlatan “Robinson Cruose” adlı oyun ile çocuklarla buluşuyor. Tiyatro Eylül Sanat Yönetmeni Metin Güler tarafından kaleme alına ve sahneye taşınan oyunun pedagojik danışmanlığını ise Pedagog Rejisör Yrd. Doç. Dr. Rasim Aşın üstleniyor. Oyunun müziklerini Volkan Pınar, kostümlerini ise Yeliz Celebci hazırladı.

Yalnızlığımızın en iyi dostu kitaptır

Seneler önce bir adaya düşen Robinson Cruose ile onun adada ki yeni dostu Papağan Kuki’nin eğlenceli hikayesini ele alan ve yer yer çocukları da içine katan Interaktif oyun, çocuklara neşeli saatler yaşatıyor. Eğlenirken öğreten oyun da özellikle yalnızlığın korkulacak bir şey olmadığının, istersek onu eğlenceli hale dönüştüreceğimizin ve bunun en iyi yolunun kitap olduğunun altı çiziliyor. Kitapların dostluğunu eğlendirerek anlatan oyun kırk dakika sürüyor. Kostümü ve dekoruyla dikkatleri üstüne çeken oyunun orijinal şarkıları da çocuklar tarafından neşeyle söyleniyor.

Tiyatro Ofisi yapımı olan ve Tiyatro Eylül’ün sahneye taşıdığı Robinson Cruose, Türkiye’nin birçok bölgesinde minik seyircileriyle buluşuyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz