Arter Öğrenme Programı 7 Aralık Cumartesi günü saat 11:00’de İnci Furni’nin, Bir An İçin Durdu sergisinden yola çıkan ve yetişkinleri çocukların asistanı olmaya davet eden “Ailece Sanat: Anlık İzler” başlıklı çocuk atölyesiyle ve 8 Aralık Pazar günü 13:00’te yetişkinlere yönelik “Doku” atölyesiyle devam ediyor.

ÇOCUK ATÖLYESİ

PACE Çocuk Sanat Merkezi Ekibi, 6-9 yaş grubu çocuklar ve aileleri için tasarlanan “Ailece Sanat: Anlık İzler” başlıklı atölye çalışmasını 7 Aralık 2019 Cumartesi günü Arter Atölye’degerçekleştirecek. İnci Furni’nin, Arter’in açılış programında yer alan Bir An İçin Durdu sergisindeki büyük ölçekli desenlerden yola çıkan atölye çalışmasında çocuklar ve onlara eşlik eden yetişkinler, sergideki eserleri inceleyerek sanatçının yaklaşımı hakkında bilgi edinecekler. Ardından, sanatçının deyimiyle “vücut hareketinin bir anlık izi” olan kendi desenlerini yapmaya başlayacaklar.

YETİŞKİN ATÖLYESİ

Arter’de devam eden Altan Gürman sergisi; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde 1969 yılında faaliyete geçen Temel Sanat Eğitimi Kürsüsü’nün kurucu kadrosunda yer alan sanatçının pratiğine kapsamlı bir bakış sunmanın yanında arşivindeki belgelerle, eğitim yaklaşımını yakından incelemeyi de mümkün kılıyor. Öğrenme Programı kapsamında, Temel Sanat Eğitimi Kürsüsü’nün, görsel dilin gramerini “Yüzey / Biçim – Renk – Doku – Strüktür” başlıkları altında yapılandıran müfredatını güncel yaklaşımlarla yorumlayan Yetişkin Atölyeleri de düzenleniyor. 8 Aralık 2019 Pazar günü 13:00’te Arter Atölye’de düzenlenecek “Doku” başlıklı çalışmada Arter’in Öğrenme Programı Ekibi’nden İz Öztat, Berat Meryem Örnek ve Aslı Özdoyuran katılımcılarla, dokuları farklı duyularla algılamaya imkân veren egzersizler yapacak. Çalışmada, gündelik hayattaki deneyimler, sanat eserleri ve metinler arasında gezinerek dokulara dair öznel kayıtlar tutulacak ve bu kayıtlar, katılımcılar tarafından kompozisyonlara dönüştürülecek.

Atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz