ÇGST’DEN YARIYIL TATİLİNDE TİYATRO ATÖLYELERİ

174

Covid-19 pandemisi sürecinde tiyatro atölyelerini dijital olarak sürdüren Çocuk GençSanat Tiyatro (ÇGST), 5-12 yaş grupları için “Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Atölyeleri” düzenliyor. Oyunculuk, Tasarım, Dans, Müzik / Müzikli Oyun başlıklarından oluşan atölyeler, yarıyıl tatili boyunca devam edecek.

Koşullar değişse de sanatın iyileştirici gücünü yeni yöntemler geliştirerek kullanabilir ve bu sayede  tiyatroyu, sanatı yaşatabiliriz. Niyetiniz iyi, inancınız tam, isteğiniz çok, coşkunuz var ise her zor koşul, yeni bir yol olur. Yeni bir pencere açar. Yeter ki istensin! Bu düşünceyle hareket eden Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) Covid-19 pandemisi sürecinde tiyatro atölyelerini dijital olarak aksatmadan sürdürüyor.Okulların yarıyıl tatiline girmesiyle birlikte atölyeler hem hafta içi ve hafta sonu düzenleniyor. 5-12 yaş grupları için planlanan Yarıyıl Tatilinde Tiyatro Atölyeleri, 26 Ocak Salı günü (Yarın) başlıyor. Oyunculuk, Tasarım, Dans, Müzik / Müzikli Oyun başlıklarından oluşan atölyeler yarıyıl tatili boyunca hafta içi dört gün devam edecek.

Aynı zamanda atölye yürütücüleri, ÇGST IG TV için geliştirdikleri içerikleri atölyelere katılamayan çocuklara ve gençlere de ulaştırıyor.

ÇOCUKLARIN DÜNYASI TİYATROYLA ZENGİNLEŞİYOR

Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği bir sosyal girişim olan ÇGST, farklı yaş gruplarında çocuk ve gençler için 2018’den bu yana tiyatro merkezli sanat programları, atölyeler hazırlıyor. Katılımcıların tiyatro ve sanatın diğer disiplinleri aracılığı ile özgüvenlerini artırıyor, iletişim başta olmak üzere sosyal becerilerini geliştiriyor, yaratıcılıklarını besliyor, takım çalışması, işbirliği gibi kavramları yerleştiriyor. Çocuklar tiyatroyla farklı bir bakış açısına sahip oluyor.

ÇGST Atölye Yürütücüleri:Arda Aydın, Yonca İnal, Hasan Demirci, Hande Yıldızhan, Okan Patırer, Serkan Bacak, Ece Albayrak, Fulya Aksular, Meltem Figen.

TÜM ONLİNE ATÖLYELER

Sahnenin 10 Sihirli Kuralı, Maske Yapımı ve Canlandırma, Shakespeare Her Zaman Doğruyu Söyler! (+10), Şekli Değişen Notalar, Sesi Olan Renkler, Suflör Oyunu, Yaratıcılık Zıplar Mı?, Beden Enerjileri ve Kapsüller, Mim Çalışmaları, 10 Poz, Kukla Atölyesi, Sanat Birbirine Görünmez Bağlarla Bağlanmış Yumağa Benzer (+10), Masallar Dünyasından, Dans Atölyesi, Masallar Diyarı.

“NASIL?” TEMALI  SAHNE SANATLARI ÜZERİNE KISA EĞİTİM FİLMLERİ

Bir Oyuncu Oyuna Nasıl Hazırlanır?, Tiyatro Kostümü Nasıl Hazırlanır?, Bir Enstrümanla Nasıl Müzik Yaparız?, Kukla / Maske Nasıl Yapılır?, Seslendirme Nasıl Yapılır?, Ben Kimim?, Gerçek Kahramanlar.

ÇGST Hakkında

Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği bir SOSYAL GİRİŞİM olan Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) farklı yaş gruplarında çocuklar, gençler için tiyatro merkezli sanat programları hazırlayan bir gelişim platformudur. Çalışmalar tiyatro disiplinini merkez alır. Çocuklardaki potansiyeli açığa çıkartmayı hedefler.Tiyatro sevgisini, sahne sanatlarına ilgiyi ve genel kültürü arttırır.Tiyatroya hizmet eden diğer disiplinlerle işbirliği yapar. Çocuklar ve gençler için sanatı bir araç olarak kullanarak estetik algı, direnç, farkındalık, beden farkındalığı, yaratıcılık, kişisel özellikler ve sosyal beceriler üzerinden ilerleyerek projeler üretir ve uygular.ÇGST bünyesindeki iki program PENCERE ve HEP ÇOK HİÇ farklı olan, farklı özelliklerle doğmuş ya da gelişim süreçlerinde farklılıklar oluşmuş çocuklar ve gençler için planlandı. PENCERE otizm, HEP ÇOK HİÇ ise down sendromu tanılı çocuk ve gençlerin farklı olan ve farklı gelişen başka tanılar almış, gruba uygun handikaplı yaşıtları ve “buddy” yaşdaşlarıyla sürdürdükleri yaşantı odaklı bir sanat programıdır.

Detaylı bilgi için:

info@ardaaydin.com

@cocukgenctiyatro

0532 282 76 72

0537 816 81 58

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz