ÇGST’DEN ONLINE TİYATRO ATÖLYESİ

110

Çocuk ve gençlerin gelişimini tiyatroyla destekleyen Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) karantina günlerinde tiyatro atölyelerini Online olarak yapıyor.

Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği bir sosyal girişim olan Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) farklı yaş gruplarında çocuklar, gençler için 2018’den bu yana tiyatro merkezli sanat programları hazırlıyor. Katılımcıların tiyatro ve tiyatroya hizmet eden diğer disiplinler aracılığı ile özgüvenlerini artırıyor, iletişim başta olmak üzere sosyal becerilerini geliştiriyor, yaratıcılıklarını besliyor, takım çalışması, işbirliği gibi kavramları yerleştiriyor. Ülkemizde Koronavirüs salgınının neden olduğu karantina günlerinde ÇGST’nin atölye çalışmaları da online devam ediyor. Çocuklar ve gençler tiyatro merkezli atölyelere evden, internet üzerinden katılıyor.

ONLİNE MÜZİKAL PROVASI

Psikolog Çiğdem Aydın süpervizörlüğünde ve Yonca İnal’ın koordinatörlüğünde ÇGST’nin bütün tecrübelikadrosu Arda Aydın, Fulya Aksular, Meltem Figen, Uskan Çelebi, Okan Patırer, Hasan Demirci, Serkan Bacak, Derya Yıldırımonlineatölye programlarına katılıyor. İleri Oyunculuk (Master Class) sınıfı şu anda Koronavirüs gelmeden önce başladıkları bir gençlik müzikali olan DOLAP isimli oyun için online provalarını sürdürüyor. Karantina bittiğinde sahneye çıkacakları için gün sayıyorlar.

OTİZMLİ VE DOWN SENDROMLU GENÇLERE DESTEK

ÇGST’nin atölyelerine çok sayıda farklı özelliklerle doğmuş ya da gelişim süreçlerinde farklılıklar oluşmuş çocuklar ve gençler de katılıyor. Karantina sürecinde onlar ve aileleri hepimizden daha çok etkileniyor. Psikolog Çiğdem Aydın, Yonca İnal ve Okan Patırer bu süreçte down sendromlu gençler ve yaştaş ‘buddy’lerinin birlikte çalıştığı HEP ÇOK HİÇ oyun projesini büyük özveriyle sürdürüyor. Otizm tanısı almış gençler ve ‘buddy’lerinin birlikte çalıştığı PENCERE oyun ekibine Uskan Çelebi ve Serkan Bacak da katılıyor. Ayrıca “Farklı Olan ve Farklı Gelişen” gençlerin aileleri için Çiğdem Aydın ve Yonca İnal bu dönemde destek çalışmaları yürütüyor.

Detaylı bilgi için:

www.cgst.online info@ardaydin.com / 0532 282 76 72/ 0 537 816 81 58

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz