BÜLENT ALKIŞ “INDEPENDENTS CLUB”TA!

91

Sevilen oyuncu Bülent Alkış, Independents Club’ın “IC’de Sohbet” başlığıyla düzenlediği sohbet programının konuğu oluyor.

İstanbul Kadıköy’de bulunan Independents Club’ın (IC), “IC’de Sohbet” başlığıyla düzenlediği sohbet programının Mart ayındaki ilk konuğu sevilen oyuncu Bülent Alkış oluyor. 6 Mart 2020 Cuma akşamı saat 19:30’da gerçekleşecek programda Alkış, oyunculuğuyla ilgili merak edilenleri yanıtlayacak. Başarılı oyuncu provaları Independents Club’ta gerçekleştirilen tiyatro oyunu ‘Sevmekten Öldü Desinler’de takdire şayan bir performans sergiliyor. Alkış’ı yakında prömiyerini yapmaya hazırlanan yeni oyunu ‘Karanlıkta Komedi’de de izleyeceğiz.

Bülent Alkış Kimdir?

Lise öğrenimini bitirdikten sonra Şiirce ve Tiyatro Merdiven adlı amatör tiyatro gruplarında görev aldı. 18 yaşında iken 1992 yılında Konak Belediye Tiyatrosu ile İzmir’de tiyatro çalışmalarına başladı. Tiyatroya “Alamanya’dan Bir Yar Gelir Bizlere” oyununda postacı rolü ile merhaba dedi. 9 Eylül Üniversitesi Konservatuarı’ndan oyunculuk eğitimi alarak mezun oldu. Daha sonra İstanbul’a geldi. İstanbul’daki oyunculuk serüveni Pınar Çocuk Tiyatrosu ile işe başladı. Profesyonelliğe ilk adımını Levent Kırca ve Oya Başar Tiyatrosu’nun “Hangi Yüzle” adlı oyunuyla attı. Sonraki yıllarda Masal Gerçek Tiyatrosu, Hadi Çaman Yeditepe Oyuncuları, Kukla Çocuk Tiyatrosu, Üsküdar Çocuk Tiyatrosu gibi tiyatrolarda oyunculuğa devam etti.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz