Borusan Sanat, klasik müzik dünyasının önemli eserlerini dinleyicilerine ulaştırmaya devam ediyor. 28 Şubat Pazar günü saat 11.30’da BİFO, Patrick Hahn’ın yönettiği, “Günün Işığı” başlığını taşıyan konserde üç farklı yüzyıldan, üç usta bestecinin yapıtlarından oluşan bir program sunuyor.

Borusan Klasik canlı radyo yayınlarına bu hafta Borusan Quartet ile devam ediyor.24 Şubat saat 16.00’da Borusan Klasik’te dinleyicileri ile buluşan Borusan Quartet, 20. yüzyılın müzik dehalarından Antonvon Webern’in 21 yaşındayken ilhamını bir aşkın acısıyla bularak bestelediği Langsamer Satz ve ustaların ustası Johannes Brahms’ın müzik yaşamının önceki yıllarına ait birikimlerini ustaca işlediği La Minör 2 Numaralı Dörtlü’sünü seslendirilecek.

Konser öncesinde saat 15.40’ta Aydın Büke ve Serhan Balimüzik üzerine söyleşisiyledinleyicilerle biraraya gelecek.

PatrickHahn, borusansanat.tv’de!

Çevrimiçi video platformu borusansanat.tv, ücretsiz konser kayıtlarıyla izleyicileri ile buluşmaya devam ediyor. 28 Şubat Pazar günü 11.30’dayayınlanacak “Günün Işığı” başlığını taşıyan konserde Patrick Hahn yönetimindeki BİFO,müzik dünyasını derinden etkileyen üç usta besteci Mozart, Wagner ve Ives’in eserlerinden oluşan bir programla sizlere buluşacak.

Saat 11.00’de yayınlanacak kayıtta ise Serhan Bali konser öncesi keyifli sohbetleriyle borusansanat.tv’de olacak.

Eray Aytimur, özel seçkisiyleBorusan Müzik Evi’nde!

“Borusan Müzik Evi” takipçilerine Borusan Klasik’ten ulaşmaya devam ediyor. 26 Şubat Cuma günü saat 23.00’temüzik yazarı ve radyo programcısıEray Aytimur’un,daha önce 19 Haziran’da yayınlanan ve büyük beğeni toplayan programı için hazırladığı seçkisi bir kez daha dinleyicilerle buluşacak.

Karnaval.com üzerinden yayın yapan Borusan Klasik’e internette karnaval.com/borusanklasikdinle adresinden, mobil ortamda iPhone (AppStore) ve Android(Google Play Store) cihazlarınıza indireceğiniz “Karnaval” uygulamasıyla, iPad için yine AppStore’dan indireceğiniz “Karnaval Radyo” uygulamasıyla dinleyebilirsiniz.

CANLI RADYO YAYINI / Borusan Klasik

24 Şubat 2021 Çarşamba 16.00

15.40 Konser Öncesi Söyleşi:Aydın Büke veSerhan Bali

Yayın Mekânı: Borusan Müzik Evi

Borusan Quartet

WEBERN LangsamerSatz

BRAHMS 2. Yaylı Çalgılar Dörtlüsü, La minör, Op. 51

ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM / borusansanat.tv

28 Şubat Pazar 11.30

11.00 Konser Öncesi Söyleşi: Serhan Bali

“Günün Işığı”

Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası

PatrickHahnşef

IVES Central Park in the Dark

WAGNER SiegfriedIdyll, WWV 103

MOZART 39. Senfoni, Mi bemol Majör, KV 543

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz