BİRADERLER YAPIM DİJİTAL BİR AJANSA DÖNÜŞTÜ

1029

Arda Aydın tarafından 2016 yılında Yeni nesil sahne sanatları yaratıcısı” olarak kurulan Biraderler Yapım’da dijital dönüşüm başladı. Biraderler Kulis’te çekilen içerikler seyirciyle buluşmaya hazır.

Oyuncu, yapımcı ve yönetmen Arda Aydın’ın 2016 yılı sonunda kurduğu Biraderler Yapım kurulduğu günden bugüne Biraderler Cabaret, Bir Yaz Gecesi Rüyası, İlelebet… Bir Atatürk Hikayesi, Anlaşılmaz Konuşmalar oyunlarını sahneye koydu. Sadece bir sezonda 30 bini aşkın izleyiciye ulaşan Biraderler Yapım, dijital mecraya yönelik video içerikleri hazırlayarak dijital bir medya ajansına dönüştü. Sahne sanatları, dijital ve video sanatıyla Biraderler Yapım çatısı altında birleşti. Biraderler Kulis’te çekilen özgün video içeriklerMigros TVve Zorlu PSM gibi platformlarda da seyircileriyle buluşuyor.

GENÇLER TİYATROYLA ZENGİNLEŞİYOR

Biraderler Yapım’ın çocuk ve gençlere yönelik projeler geliştirdiği bir sosyal girişim olan Çocuk Genç Sanat Tiyatro (ÇGST) isefarklı yaş gruplarında çocuk ve gençler için 2018’den bu yana tiyatro merkezli sanat programları hazırlıyor. Çocuk ve gençlerin gelişimini tiyatro ve sahne sanatlarıyla destekleyenÇGST, pandemi döneminde yaptığı tüm çalışmaları dijital ortama taşıyarak bir ilki gerçekleştirdi. ÇGST’de tiyatro atölyeleri hem online hem de yüz yüze bir şekilde devam ediyor. Atölye yürütücüleri tarafından hazırlanan video içeriklerle de Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuk ve gence dokunuyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz