La Comédie Française tarafından sahnelenen Denis Podalydès’in yönettiği Molière’in “Scapin’in Dolapları” oyununun profesyonel kaydı, Pathé Live, Institut français Türkiye ve Kirpi Tiyatro işbirliğiyle 15 Şubat Cumartesi akşamı saat 20.30’da Sahne Pulchérie ekranında seyirciyle buluşuyor.

Octave ve Léandre’ın aşkları, iki otoriter baba tarafından engellenmektedir. Seyahat dönüşü babaları onları tanımadıkları kişilerle evlenmeye zorlar. Aşıklar kaderlerini, yardım istedikleri kurnaz Scapin’in ellerine bırakırlar.

Molière’in vazgeçilmez eseri olarak tiyatro tarihinde yerini alan bu piyes, yenilen tokatlar, bitmek bilmez stratejiler ve çevrilen bin bir türlü dolapla tempolu bir oyun.

Les Fourberies de Scapin – Comédie en trois actes de Molière – Mise en scène Denis Podalydès – Scénographie : Éric Ruf – Costumes : Christian Lacroix – Lumières : Stéphanie Daniel – Son : Bernard Valléry – Maquillages : Véronique Soulier Nguyen – Collaboration artistique et chorégraphique : Leslie Menu – Assistanat à la mise en scène : Alison Hornus – Assistanat à la scénographie : Dominique Schmitt – Avec la troupe de la Comédie Française : Bakary Sangaré – Gilles David – Adeline d’Hermy – Benjamin Lavernhe – Claire de La Rüe du Can – Didier Sandre – Pauline Clément – Julien Frison – Gaël Kamilindi – et les comédiennes de l’Académie Maïka Louakairim et Aude Rouanet – Lieu : Comedie Francaise – Ville : Paris – Le 19 09 2017 – Photo : Christophe RAYNAUD DE LAGE

Yazan: Molière
Yönetmen: Denis Podalydès
Dekor: Éric Ruf
Kostüm: Christian Lacroix
Işık: Stéphanie Daniel
Ses: Bernard Valléry
Makyaj: Véronique Soulier-Nguyen
Sanat Danışmanı ve Koreografi: Leslie Menu
Yönetmen Yardımcısı: Alison Hornus
Dekor Yardımcısı: Dominique Schmitt
Oyuncular: Bakary Sangaré, Gilles David, Adeline d’Hermy, Benjamin Lavernhe, Claire de la Rüe du Can, Dider Sandre, Pauline Clément, Julien Frison, Gaël Kamilindi, Maïka Louakairim, Aude Rouanet
Yapım: La Comédie Française
Dağıtım: Pathé Live
Institut français işbirliğiyle.

105 dakika / Tek perde

Biletler:
Tam: 60.-TL
Öğrenci: 45.-TL

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz