BERLİN TİYATRO FESTİVALİ 20 MART’TA BAŞLIYOR!

126

Berlin Tiyatro Festivali bu yıl beşinci kez düzenleniyor. Beş yıldır aralıksız devam eden ve bu yıl da Türkiye’den çeşitli tiyatroları ağırlayacak olan Berlin Tiyatro Festivali, izleyicisine zengin bir program sunmayı hedefliyor. Oyunların yanı sıra, film gösterimlerine ve atölye çalışmalarına yer verecek olan5. Berlin Tiyatro Festivali, Berlin’de uzun yıllardır faaliyet gösteren tiyatro topluluğu Theater28 tarafından organize ediliyor.

            2009 yılında, tiyatronun genel sanat yönetmeni Ufuk Güldü tarafından kurulan Theater28, kurulduğu günden bu yana çeşitli projelerin hayata geçirilmesini sağladı. Daha önce Türk-Alman Çocuk Tiyatrosu festivalini de hayata geçiren topluluk, Türkiye’den çok sayıda tiyatro topluluğunun Almanya seyircisi ile buluşmasını sağladı. Aynı zamanda kendi prodüksiyonlarına da sahip olan Theater28 yerli birçok yazarın oyunlarını Almanya’nın çeşitli şehirlerinde sahneledi.

            Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi, açık çağrı usulü festivalde yer almak üzere başvurulabiliyor. Festivalde yer almak isteyen topluluklar www.berlintiyatrofestivali.org adresinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz