Gerekli sağlık önlemleriyle yeniden ziyarete açılan Arter’de, salgın nedeniyle evlerde kalınan dönemde başlatılan çevrimiçi rehberli turlar devam ediyor. Ekranlar aracılığıyla buluşulan bu turlarda Arter sergi rehberi ekibi, her hafta farklı bir tema etrafında bir eser seçkisini katılımcıların yorumuna açıyor. 5 Ekim’de başlayarak her Pazartesi 19:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak gerçekleşecek çevrimiçi rehberli turlara katılmak için turlar@arter.org.tr  adresine yazarak kayıt yaptırmak gerekiyor.

Alicja Kwade
Bağımlılık (detay)
2012
21 parça
Arter Koleksiyonu
Fotoğraf: flufoto

Sonbaharı Dinleyen Gözler İçin, Yağmur Ormanı V (varyasyon 3), Gökcisimleri Üzerine, KP Brehmer: Büyük Resim ve Alev Ebüzziya Siesbye: Tekerrür başlıklı beş yeni sergiyle karşılayan Arter’de Cevdet Erek: Bergama Stereotip ve Altan Gürman sergileri de devam ediyor. Ziyaretçilerini gerekli sağlık önlemleri çerçevesinde ağırlayanArter, çevrimiçi ortamda düzenlediği etkinliklerini de sürdürüyor.


KP Brehmer
Bir İşçinin Ruhu ve Duyguları, Whitechapel Versiyonu, 1978-1980
Tuval üzerine akrilik boya
2 parça, her biri 111 x 604 cm
Arter Koleksiyonu
Fotoğraf: flufoto

Arter’in, salgın nedeniyle kapalı olduğu dönemde başlattığı çevrimiçi rehberli turlar yeni sezonda devam ediyor.Ekranlar aracılığıyla buluşulan turlar, katılımcıların yapıtları kendi hayat deneyimleriyle ilişkilendirerek yorumlamalarını teşvik eden bir yaklaşım benimsiyor. Arter sergi rehberleri, her hafta farklı bir tema etrafında bir eser seçkisini ekranları aracılığıyla katılımcılarla paylaşıyor ve yoruma açıyor.

Monika Sosnowska
İsimsiz (Tırabzan)
2015
Çelik, vernik
266 × 147 × 153 cm
Arter Koleksiyonu
Fotoğraf: flufoto

Ücretsiz olarak düzenlenen çevrimiçi rehberli turlar, 5 Ekim’de başlayarak Ekim, Kasım ve Aralık ayları boyunca her Pazartesi 19:00-20:00 saatleri arasında gerçekleşecek. Diyalog ve tartışmaya daha fazla zaman tanımak amacıyla sınırlı sayıda katılımcıyla düzenlenen turlara katılmak için etkinlik tarihinden önce  turlar@arter.org.tr  adresine yazarak rezervasyon yaptırmak gerekiyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz