ARTER’DE İKİ YENİ SERGİ

63

Arter, 19 Mayıs’ta yeni grup sergisi Koyun Koyuna’yı ve Ahmet Doğu İpek’in Başımızda Siyahtan Bir Hale başlıklı kişisel sergisini ziyaretçilerle buluşturacak.Küratörlüğünü Eda Berkmen’in üstlendiği Koyun Koyuna başlıklı grup sergisi, yapıtları uyku teması etrafında bir araya getiriyor. Selen Ansen küratörlüğünde gerçekleşen Başımızda Siyahtan Bir Hale sergisi ise, Ahmet Doğu İpek’in sergi mekânı için ürettiği yerleştirmelerinin yanı sıra çizim ve resimlerine de yer veriyor.

Koyun Koyuna

Küratör: Eda Berkmen

19 Mayıs 2022’den itibaren

Galeri 0

Eda Berkmen küratörlüğünde Arter’in giriş kat galerisinde gerçekleşecek Koyun Koyuna başlıklı yeni grup sergisi, uyku temasına odaklanıyor. Sergi, bilişsel süreçlerdeki değişim ve düşük yoğunlukta fiziksel aktiviteyle tanımlanan ve canlıların yaşamlarını sürdürebilmeleri için temel bir gereksinim olan bu durağan ve gizemli dinlenme durumuna farklı yaklaşımlar sunuyor. Sergi, Arter’in giriş galerisinde ücretsiz olarak ziyarete açık olacak.

Sergide Yer Alan Sanatçılar

Ahu Akgün, Rasim Aksan, Alaettin Aksoy, İz Öztat & Ann Antidote, Yüksel Arslan, Volkan Aslan, Ece Bal, Başak Bugay, Gökhan Deniz, Şükriye Dikmen, Marlene Dumas, Emine Ekinci, Annika Eriksson, İnci Furni, Nazmi Ziya Güran, İhsan Cemal Karaburçak, Gizem Karakaş, Evrim Kavcar, Merve Kılıçer, Eva Kotatkova, Jarosław Kozłowski, Can Küçük, Nevhiz, Lara Ögel, Aslı Özdoyuran, Necla Rüzgar, Etem Şahin, Pierrick Sorin, Mladen Stilinovic, Ali Emir Tapan, Defne Tesal, Begüm Yamanlar

Ahmet Doğu İpek: Başımızda Siyahtan Bir Hale

Küratör: Selen Ansen

19 Mayıs 2022’den itibaren

Galeri -1

Ahmet Doğu İpek’in Başımızda Siyahtan Bir Hale başlıklı kişisel sergisi adını, Edip Cansever’in “Tragedyalar III” şiirinin bir dizesinden ödünç alıyor. Selen Ansen’in küratörlüğünü üstlendiği sergi sanatçının çizimleri, resimleri ve Arter’deki sergi mekânı için farklı malzemelerle ürettiği yerleştirmelerden oluşuyor. Son iki yılda şekillenen eserler, bu dönemin makro ve mikro olgularının yarattığı iklimi soyutlayarak yansıtıyor.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Arter Pazartesi hariç her gün açık. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz