Arter’in farklı yaş gruplarından katılımcılara açık olan ve  büyük ilgi gören çevrimiçi çocuk atölyeleri yeni sezonda devam ediyor. Arter’in yeni açılan  Dinleyen Gözler İçin başlıklı sergisinden yola çıkan “Gölgelerin Gücü Adına!” başlıklı atölye çalışması, 3 Ekim Cumartesi günü 11:00’de gerçekleşecek. 6–9 yaş aralığındaki çocuklar için düzenlenen ücretsiz atölyeye katılım kontenjanla sınırlı olduğundan ogrenme@arter.org.tr adresine yazarak kayıt yaptırmak gerekiyor.

10 Eylül itibarıyla gerekli sağlık önlemleriyle yeniden açılan Arter’de, Öğrenme Programı kapsamında düzenlenençevrimiçi etkinlikler de başlıyor.

Yeni dönemin ilk çevrimiçi çocuk atölyesi 3 Ekim 2020 Cumartesi günü saat 11:00’de “Gölgelerin Gücü Adına!” başlığıyla düzenlenecek. 6–9 yaş aralığındaki çocukların katılımına açık olan atölye, Arter’in Dinleyen Gözler İçinbaşlıklı sergisinde yer alan yapıtlardan yola çıkıyor. Işığın ve gölgenin etkilerinin gündelik nesneler aracılığıyla keşfedileceği çalışmada, çocuklar kâğıt üzerinde gölge oluşturma deneyleri yapacak; çizimleriyle biçim, mesafe ve boşluk kavramlarını yorumlayacaklar. Çocuklar atölyede farklı boyutlarda iki adet bardak ve iki adet oyuncak, el feneri, boya kalemleri, resim kâğıdı, kurşunkalem kullanacaklar. Katılımcıların çalışma ortamının loş olması öneriliyor.

Gölgelerin Gücü Adına!atölyesi ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyeye ogrenme@arter.org.tr adresine yazarak kayıt yaptırmak gerekiyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz