ARTER’DE ÇOCUK ATÖLYELERİ

61

Arter’in farklı yaş gruplarından katılımcılara yönelik çocuk atölyeleri yaz boyunca Arka Bahçe’de düzenleniyor. 2 Temmuz’da “Atmayalım, Dönüştürelim” başlığıyla gerçekleşecek atölyede 4–6 yaş aralığındaki çocuklar, gündelik atıklarla eğlenceli bir şapka tasarlayacaklar. Sınırlı sayıda katılımcı ve gerekli sağlık önlemleriyle gerçekleşecek atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir.

Çocukların çağdaş sanatı keşfedip yorumladığı, çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla yaratıcı süreçleri deneyimlediği çocuk atölyeleri, Arter Öğrenme Programı kapsamında düzenleniyor. Arter’in güncel sergilerinden hareketle şekillenen atölyeler, her çocuğun kendi bakış açısını paylaşmasına özen gösteriyor.

4–6 yaş aralığındaki çocuklara yönelik “Atmayalım, Dönüştürelim” başlıklı atölye, 2 Temmuz 2022 Cumartesi günü 11:00’de müze eğitimcileri Aslı Ersoy ve Elif Üngör’ün kurduğu atölyepikolo tarafından Arka Bahçe’de gerçekleştirilecek. “Atmayalım, Dönüştürelim” atölyesinde çocuklar, yetişkin eşlikçileriyle birlikte Arter’de devam eden OyunBubaşlıklı grup sergisini gezecek ve Anni Rapinoja’nın sergide yer alan Bayan Yeryüzü’nün Şapkası (2008) isimli yapıtı aracılığıyla insanlar ve doğa arasındaki etkileşim üzerine sohbet edecekler. Ardından gündelik atıkları dönüştürerek eğlenceli bir şapka tasarlayacaklar.

Katılımın kontenjanla sınırlı olduğu atölyenin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 01 numaralı telefondan veya biletler@arter.org.tr adresi üzerinden rezervasyon yaptırılabilir. Atölyeye katılan çocukların birer yetişkin eşlikçisi ise, etkinlik gününde Arter sergilerini ücretsiz ziyaret edebilir; 13:00 ve 15:00’te düzenlenen rehberli turlar için giriş katındaki gişeden bilet satın alabilir.

Arter’in güncel programlarına ilişkin daha detaylı bilgiye www.arter.org.tr adresinden erişilebilir. Arter Pazartesi hariç her gün açık. Kurumsal Sponsor Tüpraş’ın değerli desteğiyle, tüm sergilere giriş 24 yaş altı izleyiciler için her gün; Perşembe günleri ise her yaştan izleyici için ücretsiz. Arter Beraber üyeleri ise sergileri yıl boyunca ücretsiz ziyaret etmenin yanı sıra farklı ayrıcalıklardan faydalanıyor. Arter binasının Kütüphane, Kitabevi, Bistro by Divan, arka bahçe alanlarına ve Galeri 0’da yer alan sergiye giriş için bilet gerekmiyor. Ulaşım Sponsorları Ford Otosan ve Otokar’ın desteği sayesinde Taksim’den ve Tepebaşı’ndan ücretsiz servis araçlarıyla Arter’e ulaşılabiliyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz