Arter Öğrenme Programı’nın Çocuk ve Yetişkin Atölyeleri, sanatla bağ kurmak isteyen herkesi yaratıcı süreçlerin farklı katmanlarında hem eğitici hem de eğlenceli yolculuklara çıkarıyor. Volkan Aslan’ın “Bunu ben de yaparım!” başlıklı Çocuk Atölyesi 30 Kasım Cumartesi günü 11:00’de; Dilek Winchester’in “Renk” başlıklı Yetişkin Atölyesi ise 1 Aralık Pazar günü 13:00’te gerçekleşecek.

Çocuk Atölyesi

Katılımcıların çeşitli malzeme ve üretim araçlarıyla yaratıcı süreçleri deneyimlemeleri amacıyla farklı yaş gruplarına yönelik düzenlenen Çocuk Atölyeleri, Arter’in Öğrenme Programı kapsamında her cumartesi 11:00’de yapılıyor. Arter’in açılış sergilerinden Saat Kaç?’ta Endişe isimli yerleştirmesiyle yer alan sanatçı Volkan Aslan, “Bunu ben de yaparım!” başlıklı atölye çalışmasını 30 Kasım Cumartesi günü 11:00’de Atölye’de gerçekleştirecek. Aslan etkinlikte, Arter’de sergilenen eserini 8-12 yaş aralığındaki katılımcılarla yorumlayacak. Sanatçının bulduğu keçe figürlerle oluşturduğu yerleştirmeyi inceleyen katılımcılar, hayal ettikleri figürleri üreterek birlikte yeni bir hikâye oluşturacaklar.

Yetişkin Atölyesi

Arter’de devam eden ve sanatçının pratiğine kapsamlı bir bakış sunan Altan Gürman sergisi; İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’nde 1969 yılında faaliyete geçen Temel Sanat Eğitimi Kürsüsü’nün kurucu kadrosunda yer alan sanatçının arşivindeki belgelerle, eğitim yaklaşımını yakından incelemeyi mümkün kılıyor. Öğrenme Programı kapsamında, Temel Sanat Eğitimi Kürsüsü’nün, görsel dilin gramerini “Yüzey / Biçim – Renk – Doku – Strüktür” başlıkları altında yapılandıran müfredatını güncel yaklaşımlarla yorumlayan Yetişkin Atölyeleri de düzenleniyor. Sanatçı ve eğitmen Dilek Winchester’in 1 Aralık Pazar günü 13:00’te Atölye’de gerçekleştireceği “Renk” başlıklı atölye çalışmasında, sanat ve tasarım alanında temel bir ifade aracı olan renk, fiziksel ve psikolojik boyutlarıyla hem teorik hem de uygulamalı olarak ele alınacak.

Atölyelerin biletleri Arter’den temin edilebilir; 0212 708 58 00 numaralı telefondan rezervasyon yaptırılabilir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz