ANADOLU BEŞLİSİ İLE PİAZZOLA’DAN LİGETİ’YE YOLCULUK

65

Geleneksel müziğin ezgilerini batı enstrümanlarıylabuluşturan Anadolu Nefesli Beşlisi İş Sanat’a konuk oluyor.Anadolu’nun çok sesliliğini dünyaya duyurmak amacıyla bir araya gelen topluluk,Ferit Tüzün’ün ünlü eseri “Esintiler”in yanı sıra, GyörgyLigeti,JacquesIbertve bu yıl 100’üncü yaşı kutlanan AstorPiazzolla’nıneserlerini de seslendirecek. 2014 yılında kurulan topluluk nefesli beşli için düzenledikleri eserleri yorumlaması ile ön plana çıkıyor.

Anadolu Nefesli Beşlisi, Andante dergisi tarafından “8. Donizetti Klasik Müzik Ödülleri” kapsamında “Yılın Oda Müziği Topluluğu” ödülüne layık görüldü. Cem Önertürk (flüt), Ufuk Soygürbüz (obua), Kıvanç Fındıklı (klarnet), Ozan Evruk(fagot) veHüseyin Uçardan (korno)oluşantopluluğun İş Kuleleri Salonu’nda seyircisiz kaydedilen konseri,ilk gösterimin yapılacağı21 Nisan Çarşamba saat 20.30’dan itibaren ücretsiz olaraksezon boyunca İş Sanat’ın YouTube kanalı ve internet sitesinden izlenebilecek.

İş Sanat,30 Nisan Dünya Caz Günü’nü Jülide Özçelik konseriyle kutlayacak. Kendi şarkılarının yanında cazla harmanladığı türküleri de seslendirecekolan Özçelik, sahneyiEdiz Hafızoğlu, Ercüment Orkut, Cem Tuncer ve Volkan Hürsever ile paylaşacak.İş Sanat’ın tüm etkinlikleri, ilk gösterim tarihinden itibaren YouTube kanalı ve internet sitesinde sezon boyunca erişime açık olacak.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz