“AMADEUS” OYUN BİLETLERİ 3 GÜNDE TÜKENDİ

40

Haziran ayında sahnelere dönen ilk tiyatro oyunu “Amadeus”un biletleri 3 günde tükendi. Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen ödüllü oyun “Amadeus”, 9 – 10 Haziran tarihlerinde, Zorlu PSM’de, saat 19.00’da perde açacak.

Seyircinin gösterdiği yoğun ilgi üzerine ek oyunlarla “Amadeus”, 8 ve 29 Temmuz ile 25 ve 26 Ağustos tarihlerinde, yine Zorlu PSM’de sahnelenmeye devam edecek.


Başrollerini Selçuk Yöntem, Okan Bayülgen ve Özlem Öçalmaz’ın paylaştığı kapalı gişe sahnelenen “Amadeus”’un oyuncuları, pandemi sürecine rağmen seyircinin gösterdiği yoğun ilgiden dolayı duydukları mutluluğun tarifsiz ve çok anlamlı olduğunu dile getirdi.  

Oyun hakkında


Sahne önünde 35, sahne arkasında da 20 kişiden oluşan toplam 55 kişilik dev kadrosuyla, Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Okan Bayülgen (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Özlem Öçalmaz’ın (Costanze) paylaştığı oyun, 18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz