ALTIN KÜRE ÖDÜLLERİ CANLI YAYINI SADECE GAİN’DE

409

78. Altın Küre Ödül Törenicanlı yayınıbu yıl yalnızca GAİN’de!Tören 28 Şubat Pazar gününü1 Mart pazartesiye bağlayan gece, Türkiye saatiyle 04.00’te bir kez daha Amerikalı yazar, komedyen ve oyuncu TinaFeyileyine Amerikalı oyuncu AmyPoehler sunumuyla başlayacak. Dişli adaylar ve sükse yapan yapımlarla merak uyandıran ödül törenini, Yekta Kopan ve Zeynep Üner yorumlayacak.

Sinema ve televizyon dünyasının en iyilerini takip edenler, Altın Küre heyecanını bu yıl GAİN’de yaşayacak. Canlı olarak Türkiye’de yalnızca GAİN’deizlenebilecek olan 78. Altın Küre Ödül Töreni, 28 ŞubatPazar gününü 1 Mart Pazartesi’ye bağlayan gece saat 04.00’de

TinaFey ve AmyPoehler’in sunumuylabaşlayacak. Kültür sanat dünyasının önemli ismi sunucu Yekta Kopan ileGAİN Moda ve Lifestyle İçerik Direktörü Zeynep Üner, ödül törenini GAİN izleyicisi için yorumlayacak.

Bu seneye kadın yönetmenler damga vuruyor

78. Altın Küre Ödülleri’nde en çok konuşulan konulardan biri bu kez En İyi Yönetmen dalında adayların 3’ünün kadın olması. Bugüne kadar söz konusu kategoride sadece 8 kadının aday gösterildiği düşünüldüğünde, bu oldukça dikkat çeken bir detay. Üstelik eleştirmenlerin ödül için favorisi de, Nomadland ile ChloéZhao. Tabii, senaryosunu babası JackFincher’ın yazdığı, bu senenin en çok adaylık toplayan yapımı olan “Mank” ile David Fincher bir sürpriz yapmazsa.

Bol adaylıklarıyla Nomadland ve TheFather favoriler arasında

Bu senenin film kategorilerinde rekabet bir hayli sıkı olacağa benziyor. Drama Dalında En İyi Film dalında, her ikisi de 4’er adaylık alan, hem yurtiçinde hem yurtdışında çok övülen Nomadland ile Türkiye’de halen izlenemeyen ancak favoriler arasında gösterilen TheFather öne çıkıyor. Müzikal/Komedi Dalında En İyi Film kategorisinde ise, çoktan efsaneleşmiş Broadway müzikalinden yola çıkan Hamilton en dikkat çekici yapım durumunda.

En İyi Oyuncu kategorilerinde yıldızlar göz kamaştırıyor 

Drama Dalında En İyi Kadın Oyuncukategorisinde,Nomadland’deki performansıyla FrancesMcDormandpek çok eleştirmenin favorisi. Aynı kategorinin erkek adayları arasında seçim yapmak ise Altın Küre jürisi için daha zor olacağa benziyor. Burada Sound of Metal’deki performansıyla RizAhmed ve TheFather’daki oyunculuğuyla çok övülen Anthony Hopkins öne çıkıyor. Bununla birlikte, MaRainey’s Black Bottom’ın hayatını kaybeden oyuncusu ChadwickBoseman’e bir selam gönderilmesi de olası. Müzikal/ Komedi Dalında En İyi Erkek Oyuncu adayları içerisinde Hamilton’daki performansıyla Lin-Manuel Miranda, Sacha Baron Cohen, Dev Patel, James Corden ve Andy Samberg gibi oldukça ünlü isimlerin arasında favori olarak görülüyor.

Animasyonda yarışı Soul mu kazanacak?

Bunların yanı sıra, Animasyon kategorisinde tüm dünyada çok sevilen ve ses getiren Soul ile görselliği, hikayesi ve anlatımıyla kendine hayran bırakan Wolfwalkers en çok dikkat çeken adaylardan.

Televizyonda dişli adaylar, kıyasıya rekabet

GAİN Hakkında

Aralık 2020 tarihi itibariyle yayın hayatına başlayan Gain, yeni nesil çevrimiçi dijital bir medya platformu. Kullanım kolaylığı sağlayan dikey ve yatay formatta, kısa ve özgün içeriklerinin yanı sıra akıllı izleme teknolojisi sayesinde kişiye özel yayın akışı sunuyor. Gain, bağımsız ve yeni medya üreticilerini, farklı düşünceleri ve formatları, yeni kazanımları ve yetenekleri önemsiyor. Kullanıcısına hem eğlenceli hem de bilgi veren bir içerik izleme deneyimi sağlıyor. “Şimdi ne izlesem?” sorusuna izleyicisinin zevkleri, günlük aktiviteleri ve görmeyi sevdiği konular üzerinden oluşturduğu yayın akışıyla cevap veriyor.

iOS ve Android için geliştirilen uygulama üzerinden tüm mobil aygıtlardan erişim sağlanabilen Gain’in, farklı format ve kategorilerde diziler, kısa filmler, belgeseller, spor, müzik ve eğlence programlarının yanı sıra günlük haber akışı ve canlı yayınlardan oluşan yerli ve yabancı zengin bir içerik listesi var.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz