AKBANK SANAT ÇOCUK ETKİNLİKLERİ EVİNİZDE

112

Akbank Sanat Nisan ayında kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor.

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, Nisan ayında da eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarıyla minikleri sanat yapmaya davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları her cumartesi Akbank Sanat Youtube kanalından izlenebilecek.

10 NİSAN 2021, Cumartesi

Yayoi Kusama ve Puantiye Kolaj Yerleştirme

Japon kadın sanatçı Yayoi Kusama’nın eserlerinin inceleneceği atölyede  “yerleştirme sanatı” ve kolaj konusunda işlenecek.Evlerin istenilen bir köşesinde Kusama’nın tarzından ilham alarak yapılacak farklı boyutlardaki rengarenk puantiyelerle bir kolaj yerleştirme denemesi gerçekleştirilecek. Atölyede puantiyelerin yapımı aşamasında evlerde yaratıcı bir arayışa girilerek sanat yaparken kullanılabilecek bir çok farklı obje de keşfedilecek. Bolca çizme, boyama, kesme ve yapıştırma içeren çok zevkli ve renkli bir kolaj yerleştirme aktivitesi çocukları bu atölyede bekliyor.

Malzemeler:Kağıt, boya (kuru, keçeli, pastel, guaj), makas, yapıştırıcı,     renkli folyolar, kumaş

17 NİSAN 2021, Cumartesi

Parajanov ve Hazır Nesnelerden Kolaj

Hazır nesnelerden 3-boyutlu kolajların yapılacağı atölyede Parajanov’un çok ilginç ve etkileyici işleri incelenerek farklı hazır nesnelerin hatta atık malzemelerin yan yana gelerek 3-boyutlu, kabartma kolajlara dönüşecek. Evlerdeki bir çok hazır nesneyi, atık malzemeleri ve objeyi çok yaratıcı şekillerde yan yana getirerek kendi hazır nesne kolajları gerçekleştirilecek.

Malzemeler: Çeşitli hazır nesneler, çeşitli atık malzemeler(kağıt, plastik, metal ve cam), yapıştırıcı (tercihen sıcak silikon tabancası), karton kutu, boya (guaj, akrilik)

24 NİSAN 2021, Cumartesi

Fahrelnisa Zeid ve Soyut Kolaj

Türkiye’nin modern sanattaki öncülerinden ve soyut resmin en önemli sanatçılarından biri olan Fahrelnisa Zeid’in soyut eserlerinin inceleneceği atölyede soyut yaklaşımla farklı ve eğlenceli kolaj çalışmaları gerçekleştirilecek.Atölye çalışmasında boyama, kesme ve yapıştırmalarla soyut kolaj eserleri üretilecek.

Malzemeler: 50x70cm veya 70x100cm kalın kağıt, boya, renkli bant, yapıştırıcı, karton, boya(kuru, keçeli, pastel, guaj gibi)

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz