Son bölümü 14 Şubat’ta yayımlanacak Eleştirel Yemek Programı serisi kapsamında farklı ülkelerden sanatçı ve tasarımcıların ürettiği 18 video, İKSV YouTube kanalında Türkçe altyazılarla izleyiciyle buluşuyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından VitrA sponsorluğunda ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen, Borsa İstanbul’un Yüksek Katkıda Bulunan Kuruluş olarak destek verdiği 5. İstanbul Tasarım Bienali’nin dijital ayağı Eleştirel Yemek Programı’nın son bölümü 14 Şubat’ta İKSV YouTube kanalında yayına giriyor. Mutfağı tasarım odaklı düşüncenin ve üretimin merkezi olarak yeniden hayal eden filmler, dersler ve performanslardan oluşan dijital video serisi Eleştirel Yemek Programı’nın 18 Ekim 2020’den itibaren her pazar yayımlanan 18 bölümünün tamamı İKSV YouTube kanalından ve bienalin web sitesinden izlenebiliyor.

İlk gösterimleri bienal açılışını takiben her pazar İstanbul Tasarım Bienali web sitesi, İKSV YouTube kanalı ve e-flux Architecture üzerinden yapılan Eleştirel Yemek Programı videoları; yiyecek alışverişi, tedariki ve tüketiminin günümüz kültürünü etkileyen ekolojik, ekonomik ve jeopolitik koşullarla nasıl ilişkili olduğunu sorguluyor. Bienal kapsamında yiyecek tanıtımlarından kurmaca hikâyelere ve evde çekilmiş belgesellere dek birçok farklı tarz ve tonda eser sunan video serisi herkesi yalnızca bir aşçı değil, eleştirel birer aşçı olmaya davet ediyor.

İKSV YouTube kanalında Türkçe altyazıyla izlenebilen Eleştirel Yemek Programı bölümleri:

Eleştirel Yemek Programı hakkında ayrıntılı bilgiye bienalin web sitesinden ulaşılabilir.

5. İstanbul Tasarım Bienali’nin ARK Kültür’de yer alan Kara ve Deniz Kütüphanesi arşivi ve Pera Müzesi’nde yer alan serginin bir bölümü 15 Kasım’da sona erdi. Yeni Yurttaşlık Ritüelleri programı kapsamında kentin farklı noktalarına yayılan yerleştirmeler ve Empati Seansları filmlerinin dijital gösterimleri, ayrıca projeler etrafında gerçekleştirilen sohbetler ve atölyelerden oluşan “etkinleştirmeler” Nisan 2021’in sonuna dek evrilerek devam edecek.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz