4. BANDIRMA KİTAP GÜNLERİ DEVAM EDİYOR

30

Bandırma Belediyesi tarafından düzenlenen “Bandırma 4. Kitap Günleri” bu yıl 70 yayınevinin katılımıyla devam ediyor. “Kitap Günleri” etkinliklerinin beşinci gününde Gazeteci Yazar Sedef Kabaş, Gazeteci Yazar Levent Gültekin ve Yazar Oya Baydar misafir oldu.

Gazeteci Yazar Sedef Kabaş, 4. Bandırma Kitap Günleri’ne katılarak sevenleriyle buluştu. Kabaş, Barış Manço Kültür Merkezi’nde söyleşi ve imza programında Bandırma’ya daha önce de geldiğininden, başından geçen tutuklanma ve cezaevi günlerinden bahsetti. Sedef Kabaş, “Kimin aday olduğuna bakmayın, biz sistemi değiştirmek için birlik olalım” sözleriyle konuşmasını tamamladı. Daha sonra Kabaş’a Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun tarafından plaket verildi.

TEK AMACIMIZ ÜLKEMİZİN AYDINLIK GELECEĞE ULAŞMASI

4. Bandırma Kitap Günleri’nin bir diğer konuğu olan Gazeteci Yazar Levent Gültekin, okurları ve onu seven insanlarla birlikte Cumhuriyet Meydanı’nda buluştu. Güzel ve sıcak bir şekilde karşılandığını belirten Gültekin, gelinen bu siyasi süreçten, gezi olaylarından, 15 Temmuz’dan bahsetti. Söyleşiyi tamamlayan Gültekin daha sonra okurlarına kitap imzaladı.

Edebiyat yaşamını 17 yaşındayken yazdığı bir romanla başladığı belirten 82 yaşındaki Baydar, 1964’lü yıllarda “Devrimci Mücadele Hareketi” içinde yer aldığını belirterek “O yıllarda kendimizi bu hareketin bir neferi olarak görüyorduk. Tek amacımız ülkemizin aydınlık bir geleceğe ulaşması, sömürünün ortadan kalkması, sonsuz özgürlük ve halkların kardeşliğiydi” dedi. Söyleşinin ardından Oya Baydar’a plaket verildi.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz