24. İSTANBUL TİYATRO FESTİVALİ’NİN ÇEVRİMİÇİ GÖSTERİM TARİHLERİ UZATILDI

113

24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin çevrimiçi programındaki altı gösterininyayın tarihi 28 Aralık’a kadar uzatıldı. Çevrimiçi gösterimlerin her biri, 20 TL’lik biletlerle izlenebiliyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Koç Holding Enerji Grubu Şirketleri Aygaz, OpetveTüpraşsponsorluğunda düzenlenen24.İstanbul Tiyatro Festivali’nin çevrimiçi programından altı gösterilik bir seçki 28 Aralık’a kadar online.iksv.org adresinde izlenebilecek. Çevrimiçi platform üzerinden tüm Türkiye’ye ve dünyaya ulaşan gösterilerin biletleri biletix.com üzerindensatın alınabiliyor.Her bir gösterinin bilet fiyatı ise 20 TL.

Yerli Yapımlar Gösteri Sponsoru ENKA Vakfı‘nın desteğiyle izleyiciyle buluşan ve izleyicilerin yoğun ilgisi sebebiyle gösterim tarihi 28 Aralık‘a kadaruzatılan yapımlar:

  • Her Güne Bir Vaka
  • Olağan-İçi Bir Gezi
  • Lear Mutfakta
  • Andan Daha Kısa
  • Eften Püften Şeyler
  • Varlık

İzleyiciler bilet satın aldıkları çevrimiçi gösterimleri telefon, tablet ve bilgisayarlarından, izlemeye başladıktan sonra 72 saat boyunca görüntüleyebiliyor. Festivalin çevrimiçi programını online.iksv.org/tiyatro adresinde inceleyebilmek mümkün.

Festivalin ücretsiz Öğrenme ve Gelişim Programı İKSV YouTube kanalında yayında

24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin ücretsiz Öğrenme ve Gelişim Programı kapsamındaki panel ve söyleşiler bu yıl pandemi sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.Prof. Dr. Kerem Karaboğa’nın moderatörlüğünde Şahika Tekand ile Tiyatroda Kadın Yönetmen Olmak söyleşisi; Özen Yula’nın Yeni Yazar Adayları için Tüyolar: Yazarlık Arızaları başlıklı konuşması;Doç. Dr. Ayrin Ersöz’ün moderatörlüğünde, Doç. Tan Temel ve Doç. Sernaz Demirel Temel’in katılımlarıyla Türkiye’nin Kadın Koreografları başlıklı konuşma serisinin ilk bölümü; Doç. Dr. Ayrin Ersöz, Dr. Julia Ritter ve Prof. Tuğçe Ulugün Tuna’nın Üniversitelerde Modern Dans Eğitimibaşlıklı sohbeti ve Ferdi Çetin moderatörlüğünde Prof. Dr. Fakiye Özsoysal, Prof. Dr. Hülya Adak ve Doç. Dr. Özlem Belkıs’ın bir araya geldiği Türkiye Tiyatrosunda Kadın Yazarlarpaneli İKSV YouTube kanalında izlenebiliyor.

Ayrıca Hrant Dink Vakfı tarafından kullanıcıların hizmetine sunulan KarDes: Çokkültürlü Hafıza Turları Rehberi mobil uygulaması da fiziki veya çevrimiçi takip edilebilen KarDes:Beyoğlu Tiyatro Turu ile festivalin Öğrenme ve Gelişim Programı’nda yer alıyor.

Öğrenme ve Gelişim Programı ile ilgili ayrıntılı bilgi için:
https://tiyatro.iksv.org/tr/ogrenme-ve-gelisim-programiÇevrimiçi gerçekleşen konuşmaların tümünü izlemek için:https://www.youtube.com/watch?v=AwW91hwLVac&list=PLuQa3KrjTxnSV94Dupsmn8RazdOv69vsP

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz