+1’li GECE GEZMESİ KADIKÖY’E DÖNÜYOR

44

29. İstanbul Caz Festivali kapsamında 2 Temmuz Cumartesi akşamı düzenlenecek +1’li Gece Gezmesi, yeniden Kadıköy sokaklarına yayılıyor. Tek bir biletle farklı mekânlarda müzik dolu bir gece yaşamak isteyenler için biletler passo.com.tr’de.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 25 yıldır Garanti BBVA sponsorluğunda gerçekleştirilen İstanbul Caz Festivali, kapılarını cazseverlere açmaya hazırlanıyor. Festivalin en çok merak edilen etkinliklerinden +1’li Gece Gezmesi, 2 Temmuz Cumartesi akşamı festival coşkusunu Kadıköy-Moda hattındaki sevilen mekânlara taşıyor. Gece Gezmesi mekânları kapılarını 19.00’da açıyor, konserler 20.00’de başlıyor.

Festivalin gelenekselleşen etkinliği bu yıl +1’in desteğiyle, yedinci kez düzenleniyor. “Festival içinde festival” vadeden +1’li Gece Gezmesi, Kadıköy ve Moda’da tek bir biletle giriş yapılabilecek 5 mekânda, 10 konseri kapsıyor. Moda Sahnesi, Dorock XL, Kadıköy Sahne, The Wall ve Kadıköy Sineması’nın ev sahipliği yapacağı etkinlikle aynı gün festival, saat 18.00’de, Kadıköy Süreyya Operası’nda Deniz Tekin’i ve “Portrait and a Dream”in eşliğindeki Mehmet Ali Şimaylı’yı ağırlayacak. 2 Temmuz Cumartesi akşamı festivalin kalbi Kadıköy’de atacak.

+1’li Gece Gezmesi sahnelerinde karşımıza çıkacak isimlerden ilki, 1970’lerin saykedelik ruhunu günümüze taşıyan, Erkin Koray’dan Dick Dale’e kadar geniş bir kaynaktan ilham alan Ayyuka. Türkçe hip-hop’ın efsane gruplarından Mode XL ile Ankara sound’unun yaratıcılarından VeYasin’in heyecan verici elektronik projesi Hey! Douglas aynı gece enerjimizi yükseltecek. Güney Doğu Asya’nın 60’lı ve 70’li yıllarının müziklerini disko ve funk öğeleriyle harmanlayan Hollandalı Yin Yin de hem solo olarak hem de Ayyuka sahnesinde karşımızda olacak. Son yıllarda yaptığı çalışmalarla başarı çıtasını yükselten, birçok enstrümana hakimiyetiyle tanınan Velican Sagun, Yin Yin konserinde sahnede izleyebileceğimiz bir diğer isim.

+1’li Gece Gezmesi‘nde dingin ve hipnotize edici besteleriyle Yann Tiersen, Radiohead, Sigur Rós gibi isimlere yakın duran, Portekizli müzisyen David Santos’un dahiyane projesi Noiserv de var. Farklı disiplinler ve türlere ev sahipliği yapacak etkinlikte ayrıca; konserlerinin yanında sade şarkı yazarlığı ve duygu dolu, duru sesiyle dikkat çeken besteci ve şarkı sözü yazarı Simge Pınar; narin gitar melodileriyle türlerin üstünde duran bir hikâye anlatıcısına dönüşen Ahmet Ali Arslan; Cannes Film Festivali’nde de sahneye çıkan, geleneksel müzikleri kodlanmış formlara bağlı kalmadan bir araya getiren Cümbüş Cemaat; coşku dolu afro jazz, funk, fusion elementlerini Anadolu ritimleriyle harmanlayan Deli Bakkal; dokunaklı vokali ve sakinleştiren synth’leri ve ustalıkla kullandığı elektronik öğelerle günbegün yükselen Karakter; Doğu kültürü ve 90’lar rock müziğini indie folk çatısı altında toplayan grup Bahr gibi değerli isimlerle de karşılaşacağız. Tek gecelik bu dopdolu etkinlikte farklı mekânlarda birbirinden etkileyici performanslara tanıklık etmek için sizi Kadıköy’e bekliyoruz.

29. İstanbul Caz Festivali, TC Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilmektedir.

Festival biletleri

Festival coşkusunun alternatif müziğin ve sokakta olmanın verdiği özgürlük hissiyle ikiye katlanacağı +1’li Gece Gezmesi‘nin biletleri 250 TL. Biletler passo.com.tr ve İKSV ana gişede (pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında); Siyah ve Beyaz Lale Kart üyelerine %25, Kırmızı Lale Kart üyelerine %15 indirimle.

Festivalden en güncel haberler ve bilgiler sosyal medyada

İstanbul Caz Festivali ile ilgili tüm bilgiler, sanatçıların tanıtım videoları ve etkinliklerle ilgili anlık gelişmeler sosyal medya hesaplarından da takip edilebilir.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz