19 MAYIS’A ÖZEL SÖYLEŞİ: ARŞİVLERDE ATATÜRK

180

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Atatürk’ü özel bir söyleşiyle anıyor.Tarihi fotoğraflar koleksiyoneri Cengiz Kahraman ve arşiv filmleri üzerine çalışan tarihçiSaadet Özen, Atatürk’e dair keşfedilmeyi bekleyen görüntülerin peşinde yaşadıklarını, arşiv vekoleksiyonların toplum hafızasındaki yerini konuşacak. 19 Mayıs Salı günü saat: 18:00’da yayınlanacak olan etkinlik, Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Instagram hesabı üzerinden canlı olarak izlenebilir.

Atatürk’e dair anılar yeniden hatırlanmak üzere hafızalarımızdaki yerini koruyor. Özel günlerde çekilenunutulmazportreler, milli mücadele yılları, bayramlar, yurt gezileri, meclis konuşmaları vehalka hitaplar sırasında çekilmiş fotoğraflar ve filmler… Bilinenlerin yanı sıra daha birçok yeni kayıt ve fotoğraf arşivlerde keşfedilmeyi bekliyor. Keşfedilen her yeni görüntü bizleri tarihteyeni bir yolculuğa çıkarıyor.

Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık,19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nda Atatürk’ü özel bir söyleşiyle anıyor. Tarihi fotoğraflar koleksiyoneri Cengiz Kahraman ve arşiv filmleri üzerine çalışan tarihçi Saadet Özen, Atatürk’e dair keşfedilmeyi bekleyen görüntülerin peşinde yaşadıklarını ve bu çalışmalarından hareketle arşivler ve koleksiyonların toplumsal hafızadaki yerini konuşacak.

19 Mayıs Salı günü saat 18.00’de Internet üzerinden canlı gerçekleştirilecek olan söyleşiyi link’e tıklayarak  https://www.instagram.com/yapikredikultursanat/ Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık’ın Instagram hesabı üzerinden izleyebilirsiniz.

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz