17. AKBANK KISA FİLM FESTİVALİ JÜRİ ÜYELERİ VE YARIŞMA FİLMLERİ AÇIKLANDI

523

17. Akbank Kısa Film Festivali kapsamında düzenlecek olan “Ulusal ve Uluslararası Kısa Film Yarışmalarının finalist filmleri ve jüri üyeleri belli oldu. Türkiye’de kısa film alanında etkin bir platform oluşturan ve bu yıl 22 Mart – 1 Nisan tarihleri arasında online olarak düzenlenecek olan Festival’in yarışma bölümlerine 71 ülkeden toplam 2.048 kısa film başvurdu.

Cast Direktörü NimetAtasoy, Yapımcı Sinan Yusufoğlu ve Yönetmen Selim Evci’den oluşan yarışma ön eleme jüri kurulunun değerlendirmesi sonucu; “Ulusal Yarışma Festival Kısaları Bölümü”ne katılan eserler arasından 14 film ve “Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar Bölümü” başvuruları arasından seçilen 14 filmEn İyi Film Ödülü” için yarışmaya hak kazandı.

Mary Stephen

Ulusal Yarışma Festival Kısaları ana jüri üyeleri; Oyuncu Nilay Erdönmez, Yönetmen Murat Düzgünoğlu, Kurgucu Aylin Zoi Tinel, Yönetmen İnan Temelkuran ve Akbank Sanat MüdürüDerya Bigalı’danoluşuyor. Uluslararası Yarışma Dünyadan Kısalar ana jüri üyeleri ise; Kurgucu Mary Stephen, Oyuncu Samar Qupty, GörüntüYönetmeni Krum Rodriguez, Oyuncu İlker Kaleli ve Akbank Sanat Müdürü Derya Bigalı olarakbelirlendi.

“Enİyi Film”olarak seçilecek eserlerin yönetmenleri Akbank Sanat tarafından; Ulusal kategoride 35.000 TL, uluslararası kategoride 5.000 Dolar; Forum bölümünde ise en başarılı senaryo 5.000 TL ile ödüllendirilecek.

10 günboyunca yurt içi ve yurt dışındangenişkatılımlıatölyeçalışmaları ve söyleşileriylesinemase-verlerekeyifleizleyecekleribir program sunacakolan17. Akbank Kısa Film Festivalihakkındadetaylıbilgiiçin: akbankkisafilmfestivali.com  ve  www.akbanksanat.com  adresleriniziyaretedebilirsiniz.

İlker Kaleli

17. Akbank  Kısa Film FestivaliÖn Eleme Sonuçları

“Uluslararası YarışmaDünyadanKısalar Bölümü” AdayFilmler:

  1. Souvenir Souvenir Yönetmen: BastienDubois (Fransa)
  2. Here, Here Yönetmen: JoanneCesario (Filipinler)
  3. David Yönetmen: Zach Woods (USA)
  4. Witness Yönetmen: Ali Asgari (İran, Fransa)
  5. Spirits and Rocks: an Azorean Myth Yönetmen: Aylin Gökmen (İsviçre, Portekiz)
  6. Green Thoughts Yönetmen: William Hong-xiao Wei (İngiltere, Çin)
  7. Dalia Yönetmen: BrusiOlason (İzlanda)
  8. 3 Logical Exits  Yönetmen: MahdiFleifel (İngiltere, Danimarka, Lübnan)
  9. FishLike Us Yönetmen: RaphaelaSchmid (Avusturya)
  10. Iamafraid to forgetyour face Yönetmen: SamehAlaa  (Mısır, Fransa, Belçika, Katar)
  11. Ad Lib Yönetmen: Joseph Catté (Fransa)
  12. The Black Veil Yönetmen: A. J. Al-Thani (Katar)
  13. The Unseen River Yönetmen: Phạm NgọcLân (Vietnam)
  14. Stephanie Yönetmen: Leonardo van Dijl (Belçika)

“UlusalYarışma Festival Kısaları Bölümü’’ AdayFilmler:

  1. AnkebûYönetmen: Ceylan Özgün Özçelik
  2. Binbir GeceYönetmen: Mahsum Taşkın
  3. Büyük İstanbul Depresyonu Yönetmen: Zeynep Dilan Süren
  4. Yara Yönetmen: Onur Güler
  5. Sarı, Siyam, Kanocular ve Ev Sahibi Yönetmen: Esme Madra
  6. Tapınak Yönetmen:Murat Uğurlu
  7. PaydosYönetmen: Öykü Orhan
  8. Ondan Bahsetmiyorum Yönetmen: Ayris Alptekin
  9. SuçlularYönetmen:Serhat Karaaslan
  10. smet Yönetmen:Emre Sert & Gözde Yetişkin
  11. LalYönetmen: Gökalp Gönen
  12. Ahtapot Yönetmen: Engin Erden
  13. Cengiz Yönetmen: Haydar Taştan
  14. Dur Bak Dinle GeçYönetmen: Muhammed Günaydın

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz