“13. SAVAŞ DİNÇEL TİYATRO ÖDÜLLERİ” BABA SAHNE’DE SAHİPLERİNİ BULUYOR!

69

13. Savaş Dinçel Tiyatro Ödülleri ve Baba Sahne Oyun Yazma Yarışması Ödülleri,1 Nisan 2022 Cuma akşamı saat 20.30’da Baba Sahne’de düzenlenecek bir törenle sahiplerini buluyor.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencileri tarafından seçilen, tiyatroda En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yazar ve En İyi Yönetmen ödülleri gecede sahiplerini bulacak. Seçici kurulunda Seçkin Selvi, Ayşenil Şamlıoğlu, Özen Yula, Selen Korad Birkiye ve Tilbe Saran yer aldığı, oyun yazarlarının teşvik edilmesi, tiyatro oyunu repertuvarının gelişmesi ve zenginleşmesi amacıyla 2019 yılında düzenlenen ve pandemi nedeniyle ertelenen Oyun Yazma Yarışması Ödülleri de sahiplerine takdim edilecek.

15 yıl önce kaybettiğimiz usta oyuncu Savaş Dinçel’in 80. doğum gününü ve ünlü oyuncu Şevket Çoruh’un, büyük emeklerle 2017 yılında Kadıköy’e kazandırdığı tiyatrosu Baba Sahne‘nin 5. yaşını, Dinçel‘in eski öğrencileri, torunu ve torunları sayılan öğrencilerinin çocukları, 2 yıl aradan sonra yine sahnede hep birlikte kutlayacak. 

Yorum Yazınız

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen İsminizi Giriniz